Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по гірському Криму - Долиною привидів

Похід в Крим - Долиною привидів

 • Тривалість - 6 дні;
  Кілометраж - 59 км;
  Складність - середня;
  Вартість - 1240грн / 4960 руб. Включено ВСЕ необхідне!
 • Місце зустрічі - Сімферополь, до 11:00
 • Місце фінішу - Сімферополь 17:00
 • Дати: 08.03-13.03, 02.05-07.05, 04.05-09.05, 07.05-12.05, 01.06-06.06, 21.06-26.06, 05.07-12.07, 19.07-24.07, 02.08-07.08, 16.08-21.08, 23.08-28.08
 • Нить: Сімерополь - Сосновка - Чатир-Даг - Еміне-Баїр-Хосар - Ангар-Бурун - Кутузовські озера - Долина привидів - Пд. Демерджі - Джурла - Джур-Джур - Ай-Алексій - Хун - Рибачьє

Мабуть, це мій найулюбленіший маршрут з усіх походів в Криму. Він надзвичайно насичений, цікавий і різноманітний. Ми пройдемо по гірських вершин, спустимося в казковий світ найкрасивіших печер, зануримося в атмосферу Долини Привидів та середньовічної фортеці Фуна, а в кінці спустимося до водоспаду Джур-Джур – найбільшого в Криму. Пейзажі по сторонам будуть постійно змінюватися, так що далеко ховати фотоапарат не доведеться =)) Похід підійде як початківцям, так і більш досвідченим туристам. Маршрут більш ніж універсальний і його складність можна змінювати за бажанням групи. Якщо ви йдете в похід перший раз - сміливо обирайте цей тур, море приємних відчуттів вам забезпечено!

Заявка на поход

План гірського походу

1 день. Сімферополь - нижнє плато Чатир-Даг

Група збирається на залізничному вокзалі Сімферополя, де всі знайомляться і інструктор роздає кожному його частину загального спорядження і продуктів. Далі сідаємо на тролейбус і їдемо в Сосновку, де й розпочнеться піша чатина походу. Недалеко від траси починається Червона стежка, названа так через характерний червонуватий колір каменю. Підйом по ній досить не простий і доведеться попотіти, поки не вийдемо на нижнє плато Чатир-Даг. На плато нас чекають дві красиві печери - Еміне-Баїр-Хосар і Мармурова, в які всі бажаючі можуть сходити на екскурсію. На ночівлю зупинимося неподалік від печер.

Біля вогнищаПоходи по КримуВ печері Еміне-Баїр-Хосар

2 день. Ангар-Бурун - Кутузовські озера (8,2 км)

Нижнє плато Чатир-Дага багате на печери, більшість з них - це вертикальні колодязі, але є й чимало доступних без спеціального спорядження. В парочку таких можна буде зайти по дорозі. Сьогодні ми піднімемося на верхнє плато і на вершину Ангар-Бурун (1453 м), а якщо буде вистачати сил і часу то і на Еклізі-Бурун, висотою 1527 м. З обох вершин відкривається красивий вид на Демерджи яйлу, Алушту і Бабуган яйлу. Намилувавшись красою і зробивши парочку знімків на пам'ять, спускаємося до Кутозовських озер, де і заночуємо.

На шляху до вершиниНасолоджуємся пейзажами=))Вершина Еклізі-Бурун

3 день. Долина Привидів. Демерджі. Джурла (12,3 км)

Кожен, хто хоч трохи цікавиться красою природи, чув (або вже бував) про Долину Привидів - одне з найкрасивіших місць Криму. Сьогодні і ми побуваємо тут, але спочатку зайдемо на екскурсію до фортеці Фуна - середньовічного укріплення феодоритів, яке слугувало для охорони торгового шляху. На вході в долину зростає знамените дерево Нікуліна, біля якого знімалася «Кавказька полонянка». Пройшовши Долину Привидів, підіймається до вершини південної Демерджі, з якої відкривається просто відмінна панорама на ПБК - від Судака і до Ведмідь-гори. Заночуємо сьогодні біля озера на стоянці Джурла, а якщо вистачить часу, то пройдемо трохи довше, до водоспаду.

Долина ПривидівНа вершині Демерджіна вершині
4 день. Водоспад Джур-Джур. т / с Ай-Алексій (14 км)

Швидко збираємо табір, снідаємо і в дорогу! Сьогодні нам потрібно багато пройти і багато побачити. Зовсім поруч зі стоянкою милуємося невеликим, але дуже мальовничим водоспадом Джурла. Далі по хорошій стежці топаємо до самого повноводний водоспаду Криму - Джур-Джур. Потужні струмені річки Улу-Узень падають з 16-ти метрового уступу і це дійсно вражаюче видовище! На жаль, скупатися у водоспаді не вдасться, так як іде забір питної води та купання заборонено. Вдосталь надивившись і зробивши достатню кількість знімків йдемо до стоянки Ай-Алексій, де і заночуємо.

Играем в валейбол на стоянкеВодопад Джур-Джур Грибочки всегда хорошо))

5 день. Карабі-яйла. Озеро Хун (10,9 км)

Основні визначні пам'ятки цього походу по Криму пройдені, але ще можна насолодитися дикими пейзажами Карабі яйли. Плато просто рясніє від карстових воронок і печер-колодязів, але на ньому немає води і туристи тут ходять не так часто. Ми ж не поспішаючи спускаємося до великого озера Хун, де можна вдосталь накупатися і помитися.

ЛагерьВідпочинок на маршрутіОзеро Хун

6 день. Рибальське. Сімферополь (6 км)

До кінця маршруту залишилося всього нічого - спуститися в Рибаче по дорозі, що йде крізь виноградники. Особливо хороша вона восени, коли виноград уже достиг. Постійно зупиняєшся, що б з'їсти смачну ягоду. Головне - знати міру, а то наступна ніч в поїзді вам і вашим сусідам здасться довгою :-) Від Рибачого регулярно ходять маршрутки і дістатися до Сімферополя не складе проблем.

Карта походу

Умови походу:

 • Це справжній піший похід по Криму - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Похід дуже різноманітний, на шляху нас чекають кращі вершини півострову, найкрасивіша обладнана печера Європи, найповноводніший водопад Криму, справжнє гірське озеро, а в кінці ми навіть покупаємося в морі!
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Дол. привидів і Джур-Джур).

Відгуки з походу:

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - Еміне-Баїр-Хосар, Фуна 60-100грн
• трансфер від фінішу марушрута куди-вам-потрібно.