Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід по Криму - Долина привидів + Сотера

Похід в Крим - Долиною Привидів Тривалість походу – 9 днів;
Кілометраж - 72,9 км;
Складність - легка;
Вартість 1650 грн/6600 р. Входить ВСЕ необхідне!
Місце зустрічі - Сімферополь, до 11:00
Місце фініша - Сімферополь 16.00
Дати: 26.04-04.05, 02.05-10.05, 07.06-15.06, 05.07-13.07, 02.08-10.08, 23.08-31.08
Нить: Сімферополь - Лучисте - Еміне-Баїр-Хосар - Чатир-Даг - Долина привидів - Пд. Демерджі - Джурла - Джур-Джур - мис Сотера
Цей похід по праву можна назвати одним з найцікавіших, найнасиченіших та найрізноманітніших. Ви підніметесь  на найгарніші вершини, помандруєте по таємничим печерам та побачите найбільші водоспади Криму. У кінці маршруту Вас чекає кілька днів біля моря, де можна досхочу накупатися у його водах, відпочити та засмагнути. Похід легкої складності, тому підходить навіть непідготовленим людям. Тим, хто вперше йде в Крим, раджу вибирати саме цей маршрут, адже за короткий термін Ви побачите все те, що до цього бачили лише на буклетах.

Заявка на поход

Поход по Криму по днях

1 день. Сімферополь – т/с Демерджі. (2,2 км)

Група збирається на Сімферопольському вокзалі, звідки тролейбусом ми їдемо до зупинки «Лучисте». Проїзд туристичної групи з рюкзаками у громадському транспорті – це вже невеличка пригода. Дві години підйому  по трасі - і ми на місці. Група одягає рюкзаки, інструктор перевіряє правильність і ми вирушаємо в дорогу. По приходу на стоянку частина групи збирає дрова, частина ставить платки, а дівчата готують швидкий перекус, адже після дороги всі стомились і перш за все треба підкріпитися. Сьогодні бажаючі можуть сходити в Лучисте, подивитися на фортецю Фуна або просто відпочити в таборі.

За вечірнім вогнищем всі знайомляться, грають на гітарі та співають, інструктор відповідає на запитання щодо маршруту.

Долина привидівДівчата за приготуванням їжіКонна прогулянка

2 день. Радіака до Червоної печери (Кизил-Коба). (13,9 км)

Сьогодні нас черкає радіальний похід до Червоної печери. Спочатку ми виходимо на трасу та їдемо тролейбусом чи маршруткою до с. Перевальне.  Кизил-Коба знаходиться в 3,5 кілометрах від села, в однойменному урочищі Кизил-Коба, яке, власне, і отримало свою назву від печери. Печера ж отримала назву від вапнякових круч Кизил-Кая, забарвлених оксидами заліза в червонувато-коричневий колір. Печера промита водами річки Субаткан і підземним озером поділяється на дві частини – ближня (досифонна) та дальня (важкодоступна, засифонна). Ми відвідаємо досифонну частину печери, де побачимо диковинної форми кам’яні натіки – сталагміти та сталактити. Температура в печері стабільна і дорівнює приблизно 10 оС, тож з собою треба взяти фліску або светр, щоб холод не заважав насолоджуватись красою підземного світу. Після екскурсії ми вирушаємо до табору, де нас уже чекає смачна вечеря.

Червона печера. Кизил-КобаЧервона печера. Кизил-КобаЧервона печера. Кизил-Коба.

3 день. Радіака на вершини Чатир-Дага. (15,6 км)

Сьогодні нас чекає сходження на першу вершину в поході, навіть на дві – вершини плата Чатир-Даг – Ангар-Бурун та Еклізі-Бурун. Пройти нам треба немало, тому підйом буде ранній. Маршрут почнеться з Ангарського перевалу. Шлях пролягатиме лише вверх, і варто запастись силами і терпінням - воно того варте! Здалеку плато схоже на величезний шатер, звідки і взяло свою назву – Чатир-Даг (Шатер-гора).  Все плато Чатир-Дага вкрито карстовими воронками, іноді до 200 метрів в діаметрі. Більша вершина – Екалізі-Бурун висотою 1527 метрів, що всього на 18 метрів нижче найвищої вершини півострова – Роман-Коша.

Після підйому на вершину ми сховаємося від вітру та перекусимо. Декілька годин спуску - і ми в таборі, виснажені, але задоволені!

Плато Чатир-ДагаВершина Чатир-Дага - Екзлізі-БурунГрупова фотка

4 день. Радіака на г. Пд. Демерджі. (9,7 км)

Південна Демерджі – одна з найкрасивіших вершин Криму, сьогодні ви впевнитесь в цьому на власні очі! Спочатку ми зайдемо на екскурсію до фортеці Фуна – стародавнє укріплення Феодорського князівства. Далі ми пройдемо через кам’яний «Хаос», утворений тут величезним землетрусом у 1927 році. Через кілька хвилин можна побачити горіх Нікуліна – одного із найзнаменитіших дерев Крима, яка має власну назву. Саме тут знімався епізод з «Кавказької полонянки», де Юрій Володимирович падав з дерева. Усе було ретельно підготовлено, але гілка зламалася не у тому місці, актор упав і зламав руку..

Ще через кілька хвилин підйому перед вами відкриється знаменита Долина привидів. Свою назву долина отримала через велике скупчення скель дивовижної форми, які утворилися в результаті вивітрювання.Далі шлях пролягатиме на вершину гори Демерджі висотою 1239 метрів. В давнину вона мала ще одну назву – Фуна (паруюча), адже її вершина дуже часто вкрита хмарами і ніби парує. Намилувавшись краєвидами, ми робимо перекус, після якого спускаємось в  табір.

Фортеця ФунаФортеця ФунаВид з вершини пд. Демерджі

5 день. т/с Демерджі – т/с Джурла. (8,5 км)

Нашою ціллю на сьогодні є туристична стоянка Джурла. Поки чергові готують їжу, усі складають палатки та збирають табір. Про те, як правильно упакувати та регулювати рюкзак Ви можете прочитати на сайті. У поході можна запитати поради в інструктора, який Вам допоможе. Обов’язково забираємо усе сміття зі стоянки, вона повинна залишитися чистою! Обійшовши траверсом гору, ми вийдемо до долини Джурла, де знаходиться однойменний водоспад. Він складається з серії невеликих каскадів і, хоч рідко буває повноводним, але мальовничий та  красивий. Недалеко від водоспаду ми станемо на ночліг. Висота стоянки біля 820 метрів, тож холоднішає тут швидко і вже за вечерею Ви це відчуєте. Проте, дров навкруги вдосталь, - вогнище буде велике і місця біля нього вистачить всім!

Камінь "Розколоте серце"На стоянці ДжурлаОбід на стоянці Джурла

6 день. т/с Джурла – Джур-Джур – м. Сатера. (19,5 км)

Сьогодні ми побачимо найповноводніший водоспад Криму та спустимося до моря. До водоспаду Джур-Джур йти близько двох годин досить крутим спуском. Водоспад знаходиться в урочищі Хапхал на річці Улу-Узень, висота падіння води – 16 метрів. Піднявшись вверх  проти течії річки за водоспад, ми побачимо ще кілька дивовижних каскадів та матимемо змогу скупатись у ваннах молодості, краси та здоров’я. Говорять, що скупавшись в одній з них,  можна отримати частину її сили. Можете спробувати скупатися відразу у всіх, але попереджаю! Вода у них досить холодна!!!

Після екскурсії на водоспад Джур-Джур ми йдемо 2 км до села Генеральське, звідки маршруткою доїдемо до Сонячногірська. Ось воно -  довгоочікуване море! Але не варто відразу розслаблятись, до стоянки нам ще потрібно пройти близько 40 хвилин берегом моря.

На дорозі до водопаду Джур-ДжурВодопад Джур-ДжурВечір на морі.

7-8 день. м. Сатера

Багато сонця, багато моря, багато кавунів та динь – ось що чекає нас протягом наступних двох днів. Мис Сатера розташований на джерелі, звідки і будемо брати воду. Всього в кількох хвилинах ходу від стоянки є пансіонат «Алые паруса», де можна купити чогось смачненького, а ввечері  в клубах пограти в більярд, потанцювати і просто розслабитись. В хорошій компанії час проходить швидко і вечір, проведений за піснями під гітару або грою в «Мафію», плавно перетікає в ранок…

За грою на гітаріПоїдання кавунаКам'яний чоловічок=))

9 день. м. Сатера – Сімферополь

От і підійшла до кінця наша подорож. Засмаглі та відпочивші, ми неохоче збираємо табір та вирушаємо у Сонячногірськ. Тут сідаємо на маршрутку і їдемо до Сімферополя, де і закінчується наш маршрут.

Море біля мису СатераЗа чисткою котлаКамінці на прощання

Умови походу:

 • Це справжній піший похід по Криму - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Похід дуже різноманітний, на шляху нас чекають кращі вершини півострову, найкрасивіша обладнана печера Європи, найповноводніший водопад Криму, а в кінці ми три дні загораємо та купаємося в морі!
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Дол. привидів і Джур-Джур).

Відгуки з походу:

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - Еміне-Баїр-Хосар, Фуна 60-100грн
• трансфер від фінішу марушрута куди-вам-потрібно.