Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Туристичний похід в Крим - Печерними містами Криму

Похід в Крим - Печерними містами Криму Тривалість - 6 днів
Кілометраж - 47,3 км
Складність - легка
Вартість - 1250 грн/5000 руб. Включено ВСЕ необхідне!
Місце зустрічі - Сімферополь 11:00, Бахчисарай, до 13:00
Місце фінішу - Сімферополь 17:00, Севастополь 15:00
Дати: 28.04-03.05, 01.05-06.05, 15.06-20.06, 13.07-18.07, 10.08-15.08, 31.08-05.09
Нить: Сімферополь - Бахчисарай - Успенський монастирь - Чуфут-Кале - Караїмське кладовище - Качи-Кальон - Алімова балка - Челтер-Коба - Сюйрень - Мангуп - Ескі-Кермен - Залісне

Цей туристичний похід в Крим не складний і максимально насичений різноманітними визначними пам'ятками. Він ідеально підходить новачкам, так як на маршруті є лише не значні перепади висот, не тривалі переходи і багато радіалок (екскурсій без рюкзака). В той же час похід надзвичайно цікавий, адже кожен день ми будемо відвідувати нові печерні міста, таємничі каньйони, стародавні монастирі в стрімких скелях ... Ми з головою зануримося в історію і проникнемося таємничим духом минулих днів!

Заявка на поход

Туристичний похід в Крим по днях

1 день. Бахчисарай. Успенський монастирь. Радіалка Чуфут-Кале (6 км)

Зустріч учасників відбувається на Сімферопольському ж/д вокзалі, де всі знайомляться і розподіляється спорядження. Далі їдемо в Бахчисарай - стародавню столицю Кримського ханства. Тут ми маршруткою під'їдемо до Успенського монастиря, біля якого знаходиться джерело з надзвичайно чистою джерельною водою. Поповнюємо запаси води (у Криму це завжди актуально, особливо в теплу пору року) і йдемо до печерного міста Чуфут-Кале - одного з найкрасивіших і найбільш збережених в Криму! Ночуємо на галявині, біля джерела.

Успенський монастирьЧуфут-КалеЧуфут-Кале

2 день. Караїмське кладовище. Качи-Кальон. Алімова балка (11,7 км)

Сьогоднішній наш перехід почнеться з самого великого тюркського поховання в Європі - Караїмського Некрополісу. Тут знаходиться близько 10 000 надгробків. Йдучи древнім кладовищем, занурюєшся в атмосферу таємничості і мимоволі замислюєшся про вічне. До обіду спустимося в каньйон річки Качі, де прохолодно навіть жарким літом. Не далеко знаходиться печерний монастир Качи-Кальон, що в перекладі означає «Хрестовий корабель». Назвою монастир зобов'язаний формі скелі, порізаною крестоподібними тріщинами. Ночувати будемо в Алімовій балці, саме тут свого часу ночував відомий кримський розбійник Алім, шанований місцевими жителями не гірше Робін Гуда англійцями.

Караїмське кладовищеКулуар =)схід сонця

3 день. Челтер-Коба. Сюйренская фортеця (6,6 км)

Після досить довгого ранкового переходу спустимося до річки Бельбек, на березі якої розташоване село Велике Садове. Відразу за селом знаходиться діючий печерний монастир Челтер-Коба. Оглянемо сам монастир, бажаючі можуть поставити свічку у молебні. Далі ми прогуляємося до Сюйренской фортеці. Фортеця знаходиться на мисі Куле-Бурун і з трьох сторін оточена вертикальними скелями. Звідси і назва «Гостра». З скелі відкривається гарна панорама на долину річки Бельбек, де і заночуємо.

Челтер-Кобакупаемся ))мы и Сюйрень

4 день. Мангуп-Кале (10 км)

 

По стежці, що веде вгору через Каралезську долину, прямуємо до столиці стародавнього князівства Феодоро - печерного міста Мангуп-Кале. На плато знаходиться декілька джерел води, що робить його зручним для проживання. Звичайно, середньовічні люди вже не живуть на Мангупі, але на зміну їм прийшли хіпі та інші неформали, які живуть тут круглий рік. Плато займає досить велику площу і ми будемо довго гуляти по ньому. Заночуємо біля одного з джерел. Уважно стежте за речами, на Мангупі не рідкісні випадки крадіжки!

Печерне місто Мангуп-Калеворота Мангуп-Каленочівля на Мангупі

5 день. Монастирь Шулдан і Челтер. Ескі-Кермен. Левів грот (10 км)

Спускаємося з Мангупа до траси, відразу за якою стежка йде вгору, до діючого монастиря Шулдан. Далі пройдемо до ще одного монастиря, який поступово оживає - це монастир Челтер. Після огляду монастиря прямуємо до найкрасивішого печерного міста Криму - Ескі-Кермен. Воно знаходиться на гігантському утесі, що самотньо стоїть посеред поля. Гуляємо по місту та його околицях (відвідуємо вежу Киз-Куле і храм Донаторів), а ближче до вечора стаємо на ночівлю.

Вид з гротаМонастирь ШулданЕскі-Кермен

6 день. с. Червоний Мак (3 км)

Зі стоянки по хорошій дорозі прямуємо до села Червоний Мак. З села ходять автобуси на Бахчисарай, Севастополь і Сімферополь, їдемо кому куди зручніше. На цьому і закінчується наш похід по печерних містах Криму.

Умови походу:

 • Це справжній піший похід по Криму - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Один з найбільш простих та насичених походів - безліч пещерних міст та крутих каньонів предстануть нашому погляду!
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Мангуп, Ескі).

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - Чуфут, 40 грн
• трансфер від фінішу марушрута куди-вам-потрібно.