Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Похід до Криму - Через зірки до водоспадів

Похід в Крим - Через зірки до водопадів Тривалість походу – 12 днів;
Кілометраж - 131,8 км;
Складність - средня;
Вартість 2015 грн/8060 руб. Включено ВСЕ необхідне!
Місце старту - Сімферополь 11:00, Бахчисарай, до 13:00
Місце фінішу - Сімферополь 16:00
Дати: можливий похід на замовлення
Нить: Сімферополь - Бахчисарай - Успенський монастирь - Чуфут-Кале - Караїмське кладовище - Тепе-Кермен - Научний - обсерваторія - т/с Оленья - т/с Мраморная - пещера Мраморная - Чатир-Даг - Еклізі-Бурун - Кутузовські озера - Долина привидів - Пд. Демерджі - Джрула - Джур-Джур - мис Сотера

Це один з найрізноманітніших маршрутів в Криму! Під час походу ви побачите все, що тільки можна - печерні міста, стародавні фортеці, карстові печери і побуваєте в Кримській астрофізичній обсерваторії! Маршрут середньої складності, будуть як довгі переходи, так і пару днів відпочинку біля моря. Даний маршрут повністю включає в себе маршрут похода по Криму - Долиною привидів. Він трохи розширений і складніший. Якщо у вас є дві неділі вільного часу і ви хочете відчути максимум відчттів - то цей похід для вас!

Заявка на поход

План походу

1 день. Сімферополь - Бахчисарай - т/с Бешик-Тау (5,5 км)

Зранку поїзд прибуває до сімферопольського вокзалу, де і починатиметься наша подорож. Елетричкою ми приїздимо до м. Бахчисараю, у минулому столиці Кримського ханства. З вокзалу ми під’їдемо маршруткою майже до самого печерного Свято-Успенського монастиря. Дійшовши до місця стоянки, хлопці облаштовуватимуть табір, а дівчата тим часом зготують смачний перекус, після якого ми відвідаємо екскурсію до печерного міста Чуфут-Кале, де дізнаємось багато цікавого та зможемо помиловатися неповторними краєвидами кримських каньйонів. Після вечері всі збираються біля вогнища, знайомляться один з одним, співають пісні під гітару, розказують історії зі свого життя.

Святоуспенський монастирЧуфут-КалеХанский палац

2 день. т/с Бешик-Тау- т/с Научний (11,2 км)

Поснідавши і поповнивши запаси питної води, ми продовжуємо нашу подорож. Ще з давніх часів вода була надзвичайно цінною у Криму, тому всі наші стоянки будуть прив’язані до джерел.

Нашою ціллю на сьогодні є селище Научний, яке знаходиться в 12км від Бахчисараю. Там знаходиться Кримська астрофізична обсерваторія, куди ми обов’язково зайдемо на екскурсію! За селищем розбиваємо табір і ночуємо.

Кримська астрофізична обсерваторіяГрупа в зборіЗа перекусом

3 день. т/с Научний - т/с Оленья (14,9 км)

Ранній підйом, сніданок і знову в дорогу. Сьогодні нам потрібно пройти 15 км до туристичної стоянки «Оленья». Шлях пролягатиме лісами, тож гаряче літнє сонце нам не дуже заважатиме. Близько першої години дня ми зупинимось на перекус, почастуємося курагою, ізюмом, салом, трохи відпочинемо і продовжимо подорож. Привали по маршруту робитимуться кожні 30-40 хвилин, в залежності від складності ділянки дороги. Тривалість привалу - 7-10 хвилин, ну і в обідню пору зупинимося на перекус, який триває 40-60 хвилин.

Отож ближче до вечора ми дійдемо до стоянки та розіб’ємо табір.

Під рюкзакамиПривал

4 день. т/с Оленья - т/с Мраморная. (18 км)

Сьогодні нашою ціллю буде стоянка «Мраморная». Вона знаходиться поряд з печерами Еміне-Баір-Хосар та Мраморною. Обидві печери обладнані і в них проводяться екскурсії. За невелику плату з собою можна взяти фотокамеру та відзняти диковинні сталагміти, сталактити та сталагнати. Печери є одними з найкрасивіших не лише в Україні, але й у Європі! Всередині тримається стабільна температура (близько 8оС), тож з собою необхідно взяти теплі речі.

Печера Мраморнаkrum11krum12

5 день. т/с Мраморная - т/с Школьная поляна (14 км)

Сьогодні ми піднімемося на першу вершину в поході, вершину плата Чатир-Даг – г. Ангар-Бурун. Назва плато пішла від його форми – здалеку воно нагадує шатер, тому й прозвали його Шатер-гора. Найвища точка плато – вершина Еклізі-Бурун знаходиться в Кримському заповіднику, і, на жаль, закрита для відвідування. Майже вся поверхня яйли усіяна карстовими воронками, що подеколи досягають розміру 250-ти метрів в діаметрі та 50-60 м у глибину. Пройшовши верхнє плато масиву ми спустимося до Ангарского перевалу та заночуємо на стоянці «Школьная поляна».

krum13плато Чатир-Дагперевал "Холодний кулуар"

6 день. День відпочинку

Ми ходили, ми ходили, наші ніженьки стомились.. Ура! Ось він – довгоочікуваний день відпочинку! Спим поки спиться, від’їдаємся, знову відлежуємся, граємо в волейбол та інші ігри, інакше кажучи весь день відпочиваємо хто як може! В поході, приблизно через три ходові дні, роблять день відпочинку, під час якого учасники відновлюють свої сили, відмиваються, просушують мокрі речі та перуть брудні. Ввечері зазвичай усі сидять біля вогнища до ночі, насолоджуються дружньою компанією, з якою пройдено уже не один кілометр та подолано чимало труднощів.

Сушка речейВодні процедури-))Прийом їжі

7 день. т/с Школьная поляна - т/с Демерджі (5 км)

Невеликий перехід до т/с Демерджі, яка знаходиться на підніжжі гори пд. Демерджі. Крім легенд, пов'язаних з долиною, тут відбувалися події, ближчі нам і не менш цікаві. Усі пам'ятають братів Грим, їх чудові казки, що стали класикою світової літератури. Але мало хто знає, що загинули вони саме на схилах Демерджі, розбившись на мотоциклі. Дорога, яка веде до вершини, дійсно мало прохідна навіть для спеціального транспорту.

Ввечері матимем час сходити в сусіднє село Лучисте, де можна поповнити запаси харчів та купити чогось смачненького =))

Демерджі-яйлаДолина привидівФортеця Фуна

8 день. Радіалка на г. Демерджі (9,7 км)

Радіальний вихід на пд. Демерджі. Шлях триватиме повз стародавню фортецю Фуна. Фуна (паруюча) – це ще одна назва вершини, адже вона часто знаходиться в хмарах і мов би парує. Ми пройдемо повз  «Горіх Нікуліна» - одне із найвідоміших дерев Криму, що має  власне ім'я. Тут знімали сцену падіння з дерева. Гілку підпиляли відповідним чином, місце падіння підготували…Але гілка зламалася зовсім у іншому місці, і при падінні Юрій Володимирович зламав руку. А чого варта можливість сфотографуватися на камені, на якому Наталія Варлей танцювала під «Десь на білому світі…»?! Через якихось 10 хвилин перед нами відкриється знаменита Долина Привидів. Кілька годин підйому і ми вже будемо на вершині, звідки відкриються незрівнянні краєвиди на морський берег. з правого боку ми побачимо Ведмідь-гору, а з лівого, в далині, майорітиме Судак.

9 день. т/с Демерджі - т/с Джурла (8,5 км)

8-ми кілометровий перехід - і уже в обід ми на новій стоянці – долина Джурла. Долина напрочуд мальовнича, по ній протікає однойменна річка, на якій знаходиться водоспад – знову ж таки названий  Джурла (в перекладі «та, що біжить»). Водоспад знаходиться на висоті 820м над рівнем моря. У долини є одна особливість - навіть спекотного літа вночі тут буває холодно.

Водоспад Джурлаводоспад Джур-Джуррічка Улу-Узень

10 день. т/с Джурла - т/с мис Сатера (19,5 км)

Сьогодні ми побуваємо на одному з найкрасивіших водоспадів Криму – водоспаді Джур-Джур. Висота падіння води – 16м. Він є найбільш повноводним водоспадом Криму. Піднявшись над водоспадом і пройшовши по мальовничому руслу річки Східний Улу-Узень ми зможемо скупатися у ваннах здоров’я, молодості та краси.

Після екскурсії до водопаду ми йдемо до селища Генеральске, де наймаємо машину та їдемо на берег моря в Сонячногірськ. Тут наш шлях на сьогодні не закінчується - слід пройти ще 40хв берегом моря до т/с мис Сатера, де ми й зупинимось на декілька днів.

11 день. т/с мис Сатера

Дні біля моря будуть не надто різноманітними – купання до схочу в морі, відлежування боків на пляжі, пожирання кавунів та динь – це те, що нас чекає найближчим часом. Поряд зі стоянкою знаходиться пансіонат «Алые паруса», де можна знайти декілька кав'ярень і провести там вечір. при бажання можна сходити подивитися на Кам"яні гриби.

Моремис Сатерамис Сатера

12 день. т/с мис Сатера -Сімферополь (3,5 км)

Повернення. Воно розпочнеться зі складання табору та переходу до Сонячногірська, де ми сідаємо в маршрутку та їдемо до Сімферополя. Остання ніч походу в поїзді, всі згадують кращі моменти, діляться враженнями, міняються контактами…

Умови походу:

 • Це справжній туристичний похід по Криму - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Маршурт довгий, 1-ї категорії складності, проходить по диким місцям та дає можливість побачити майже весь крим за один похід! Рекомендується туристам, що вже ходили в простіші походи.
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Дол. привидів і Джур-Джур).

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - 40-270 грн
• трансфер від фінішу марушрута куди-вам-потрібно.