Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Пішохідний похід по Киму - Водоспади ведуть до вершини

пішохідний похід по Криму Тривалість - 4 дні;
Кілометраж - 20,8 км;
Складність - середня;
Вартість - 840 грн / 3360 руб. Входить ВСЕ необхідне!
Місце зустрічі - Сімферополь, до 11:00
Місце фінішу - Сімферополь, 16:00
Дати: похід можливий на замовлення
Нить: Сімферополь - Генеральське - Джур-Джур - Джурла - Пд. Демерджі - Долина привидів - Фуна

Невеликий, але в той же час надзвичайно цікавий маршрут. За чотири дні походу ми відвідаємо два надзвичайно красивих водоспади, піднімемося на горду вершину, пройдемося таємничою Долиною Привидів і відвідаємо стародавню фортецю. Більш насичений графік складно уявити! На маршруті буде декілька затяжних підйомів і цікавих спусків, що робить його ще більш захоплюючим. Якщо у вас є трохи часу, і ви хочете провести його незабутньо - цей маршрут для вас!

Заявка на поход

План пішого походу

1 день. Сімферополь - Генеральське - Джур-Джур (3 км)

Група збирається в Сімферополі, де інструктор знайомиться з учасниками, роздає групове спорядження та їжу, відповідає на запитання. Далі їдемо в село Генеральське, розташоване на річці Улу-Узень. У перекладі назва річки означає «великий потік». Саме цей потік і утворює найбільш повноводний водопад Криму - водоспад Джур-Джур. Від села до водоспаду близько 2 км підйому по хорошій дорозі.

Похід в КримВодоспад Джур-ДжурЗупинка на ночівлю

Водоспад утворений потоком води, що падає з 16-ти метрового уступу. Він повноводний і не пересихає навіть самим жарким літом. Назва «Джур-Джур» - це не що інше, як наслідування звукам падаючої води. Обов'язково сходимо на екскурсію до водоспаду, після якої зупинимося на нічліг.

2 день. Джур-Джур - Джурла (8 км)

Переходи в поході не тривалі, тому прокидатися на світанку немає необхідності. Гарненько виспавшись, виходимо на маршрут. Звивиста стежка веде вгору і ми поволі йдемо нею. Сьогодні підходимо до водоспаду Джурла, який розташований в однойменній ущелині. Водоспад не настільки повноводний, як Джур-Джур, але саме урочище надзвичайно красиве (це одне з моїх улюблених місць в Криму).

Водоспад ДжурлаВодоспад ДжурлаСтоянка на Джурлі

Біля водоспаду, на узліссі соснового лісу є відмінна оглядова площадка. Намилувавшись гірськими пейзажами, йдемо до місця стоянки. А йти нам багато не доведеться, адже вона зовсім поруч =)) Ставимо табір, збираємо дрова, готуємо смачну вечерю...

3 день. Джурла - Пд. Демерджі - т/с Демерджи (7,8 км)

Сьогодні нас чекає найбільш яскравий і насичений день походу. Прокинувшись вранці, котрий раз дивуєшся красі кримських гір, попутно збираючи табір. Далі нас чекає підйом на найкрасивішу вершину Криму - Південну Демерджі. Сама вершина складається з каменів химерної форми, утворених внаслідок вивітрювання і руйнування більш м'яких порід. З неї відкривається першокласний вид на Південний берег Криму - від гори Аю-Даг і до Судака.

З вершини ДемерджіПалець Петра Першого, Долина ПривидівФортеця Фуна

Демерджі перекладається як «коваль». За легендою на вершині гори працювала величезна кузня, але злий коваль роздратував богів, і земля розверзлася під кузнею. Коваль і його поплічники стали кам'яними статуями, які пізніше отримали назву Долина Привидів. Саме сюди ми і спустимося з вершини. У долині безліч каменів химерної форми, що вражають уявлення. Найбільш знаменитим і видатним каменем є Палець Петра Першого, висотою цілих 25 м.

Далі спустимося до середньовічної фортеці Фуна. Це древній форпост князівства Феодоро, побудований тут для охорони торгового шляху. Фуна в перекладі з тюркського означає «димяща» - друга назва вершини Демерджі, над якою часто збираються хмари, і вона неначе димить.

Заночуємо на затишній галявині біля струмка.

4 день. т/с Демерджи - Сімферополь (2 км)

Ось і дійшла до кінця наша маленька подорож. Пройти нам сьогодні зовсім небагато - пару кілометрів до траси, де сідаємо на автобус і їдемо до Сімферополя. З вікна автобуса вдалені видніється вершина Пд. Демерджі, тільки вчора ми були там і ось вже мчимо геть. Від цього стає трохи сумно...

Гірський КримДолина ПривидівВідпочинок

Умови походу:

 • Це справжній піший похід по Криму - ми йдемо з рюкзаками, готуємо їжу на багатті, спимо в наметах. Всього за 4 дні ми побачимо найповноводніший водоспад Криму, найкрасивішу вершину і знамениту Долину привидів! Похід можливий в зворотньому напрямку, від описаного на сайті.
 • Якщо у вас відсутнє особисте спорядження, його можна взяти на прокат.
 • Діє система знижок!
 • Гроші здаються гіду в перший день походу. Про порядок та способи оплати можна почитать тут.
 • Не забудьте взяти фотоапарат та запас позитива – з нами завжди весело, надійно і цікаво! Улыбка
 • Інструктор в залежності від погодних умов та стану групи має право вносить зміни в маршрут.

Заявка на поход

Прочитайте перед походом:

У вартість походу входить все необхідне:

 • харчування в поході (сніданок, вечеря, перекуси);
 • реєстрація в КСС;
 • групова аптечка;
 • медична страховка та від несч. випадку;
 • послуги інструктора-гіда;
 • колективне спорядження (палатки, котли, кострове..);
 • трансфер від Сімферополя до початку маршрута;
 • збори лісників, заповідники;
 • всі обов'язкові екскурсії (Дол. привидів і Джур-Джур).

У вартість не входить:

• прокат особистого спорядження;
• відвідування не обов'язкових екскурсій - Фуна 20 грн
• трансфер від фінішу марушрута куди-вам-потрібно.