Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Полезные растения Крыма и Карпат

Лечебные, полезные и просто вкусные растения, котрые можно встретить во время походов по Крыму и Карпатам. Среда обитания, свойства, способы использования.

Материнка звичайна корисні властивості

материнка звичайнаМатеринка - ароматна багаторічна рослина, дуже нагадує запахом чебрець. Кореневище повзучого типу, гіллясте. Стебла прямостоячі, супротивні, у верхній частині трохи опушені, досягають висоти до 60 см. Листя з невеликим пушком, супротивні, зверху темніші, ніж з нижньої сторони. Квітки пурпурні, червонувато-лілові, запашні, дуже дрібні і численні, зібрані на кінцях в волотисте суцвіття. Плід знаходиться в чашечці і складається з 4-х коричневих горішків розміром близько 1 мм. Зацвітає материнка звичайна в липні-серпні, плоди дозрівають до початку вересня.

Материнка широко поширена в Україні і Росії, любить сухі грунти, узлісся лісів, вирубки, узбіччя доріг, яйли.

Детальніше...

Деревій звичайний, корисні властивості

деревій звичайнийДеревій звичайний - лікувальна трав'яниста рослина з сімейства складноцвітих. Стебла прямі, ребристі, що досягають висоти 20-60 см. Кореневище повзуче. Листя посічені, на одному черешку розташовано неймовірно велика кількість, саме звідси й назва - тисячолисник. Зацвітає в червні і цвіте по вересня білими зібраними суцвіттями. Росте на узбіччях доріг і полів, на луках, не вибагливий до клімату та грунту.

Детальніше...

Звіробій трава

ЗвіробійЗвіробій здавна вважався однією з головних лікарських трав, кажуть, що він лікує 99 хвороб! Він входить в безліч різних зборів і широко використовується в медицині. Це багаторічна трав'яниста рослина з безліччю яскраво-жовтих квіток, зібраних в волотисте суцвіття. Цвіте у червні-серпні і саме ці місяці є ідеальними для його збору і заготівлі. Цінні квітучі верхівки стебел довжиною 20-30 см. Сушити треба в тіні і зберігати висушену рослину не довше трьох років.

Детальніше...

Брусниця - корисні властивості, рецепти

БрусницяБрусниця - багаторічний вічнозелений чагарник, що досягає 10-30 см у висоту. Стебло прямостояче з безліччю невеликих темно-зелених блискучих листків. Зацвітає брусниця в травні-червні невеликими блідо-рожевими квітками. Плід - яскраво-червона за кольором і кисло-солодка на смак ягідка, що дозріває в кінці серпня-вересні. Зустрічається в європейській частині Росії, Україні, горах Кавказу, Криму та Карпат. Найкраще росте в хвойних і змішаних лісах, разом з чорницею на болотах, іноді на гірських схилах і яйлах.

Детальніше...

ЧорницяЧорниця - одна з найсмачніших дикорослих рослин, які можна зустріти під час походів в Карпати, Кавказ, Крим. Але крім дивовижних смакових якостей, чорниця є ще й надзвичайно корисною. Навіть маленькі діти знають, що чорниця здатна зберегти і відновити зір, але крім цього вона має ще безліч корисних властивостей.

Детальніше...