Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Деревій звичайний

Деревій звичайний, корисні властивості

деревій звичайнийДеревій звичайний - лікувальна трав'яниста рослина з сімейства складноцвітих. Стебла прямі, ребристі, що досягають висоти 20-60 см. Кореневище повзуче. Листя посічені, на одному черешку розташовано неймовірно велика кількість, саме звідси й назва - тисячолисник. Зацвітає в червні і цвіте по вересня білими зібраними суцвіттями. Росте на узбіччях доріг і полів, на луках, не вибагливий до клімату та грунту.

Склад деревію звичайного

У період цвітіння трава містить алкалоїд ахіллеін, кумарин, флавони, дубильні речовини, смоли, органічні кислоти, аскорбінову кислоту, мінеральні солі, каротин, хілін. У листках і суцвіттях міститься ефірна олія салатового чи синюватого кольору. До його складу входять такі речовини як цинеол, камфора, туйол, складні ефіри, каріофіллен, оцтова, мурашина, саліцилова кислоти.

Властивості і застосування

Деревій володіє багатьма корисними властивостями, головними з яких є протизапальна і протимікробна. Також він допомагає проти золотистого та білого стафілокока, підвищує згортання крові, володіє протизапальними і протиалергічними властивостями, сприяє зняттю болю при кишково-шлункових захворюваннях.

деревій властивості

Завдяки наявності гіркоти і ефірних масел деревій звичайний використовують для підвищення апетиту, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, як кровоспинний засіб при різних внутрішніх крововиливах: легеневих, кишкових, маткових, гемороїдальних, ясенних або кровотечах з внутрішніх ран. Так само препарати з трави можна застосовувати як заспокійливі засіб.

У народній медицині деревій дуже люблять і застосовують при нічних судоргах в ногах, головних болях, недокрів'ї, глистах, у вигляді припарок на кровоточащі або гнійні рани, нариви. Це істотно прискорює загоювання і сприяє зупинці крові. У вигляді настою застосовують для поліпшення апетиту, лікування дихальних шляхів, при порушеннях менструального циклу, для збільшення кількості молока у годуючих матерів.

Протипоказання

Не рекомендується застосовувати препарати з деревію звичайного під час вагітності та індивідуальній непереносимості.