Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Железница кримська, Чабан-чай, лимонник, татар чай.

Железница, лимонник, татар чай Железница кримська - це наукова назва ендемічної (росте тільки в певній області) рослини Криму, що має лікувальні властивості. Більш популярні народні назви трави - лимонник, чабан-чай, татар чай. Представляє собою багаторічну трав'янисту рослину, дуже густо вкриту повстяними волосками, і тому з вигляду майже сіру. Крім квіткових пагонів, яких кілька, є й укорочені, не квітучі. Квіточки блідо-жовтого кольору, зібрані в щільний віночок. У квітках лимонника міститься велика кількість ефірних масел і вітаміну С, а в стеблах і листі кальцію. Молоді суцвіття і листя мають приємний запах і гарні для приготування чаю.

Де росте железница?

Татар чай, він же железница Кримська - ендемік Криму. Росте на кримських яйлах, багато зустрічав на Чатир-Дазі і Демерджі. Любить кам’янисті степові схили. В аптеках його знайти складно, але можна самому назбирати в турпоході по Криму. Родичі нашого лимонника ростуть в Греції і країнах Малої Азії.

Лікувальні властивості татар чаю

Чабан-чай володіє відмінними тонізуючими властивостями, зміцнює імунітет, підтримує працездатність. Всього кілька квіточок, покришених в чай ​​дозволять вам вранці швидше прокинутися і включитися в роботу, а ввечері зберегти працездатність і не вирубитися завчасно. Крім цього, чай володіє приємним лимонним ароматом, так що пити його одна насолода.

tatar-chay

Настій п'ють при блюванні та нудоті, використовують як засіб проти бронхіту, як сечогінний засіб. Допомагає при напухлостях, ударах, сприяє швидкому рубцюванню ран. Також говорять, що добре зміцнює потенцію.

Як використовувати Чабан-чай

  • Листя і квітки татар чаю можна використовувати як сурогат чаю, він надає йому відмінний лимонний аромат. Такий чай активізує кору головного мозку, надає заряд бадьорості і активності, зміцнює імунітет. Заварювати железницу можна кілька разів.
  • Відвар трави п'ють при блюванні та нудоті. Для приготування відвару потрібно три ложки сухої рослини подрібнити і залити окропом на годину. Приймати по півсклянки кілька разів на день.
  • Відвар з квіток приймають при захворюванні дихальних шляхів (бронхіти, пневмонії). Для приготування відвару залийте одну чайну ложку квіток склянкою окропу на півгодини. Приймати по півсклянки 3-4 рази на день.
  • припарки з листя татар чаю допоможе усунути напухлість, володіє антибактеріальними і загоюючими властивостями.
  • Ванна з лимонника. Заваріть трохи трави в каструльці і вилийте в прохолодну ванну (близько 30 градусів). 15 хвилин плескання додадуть вам сил і енергії закінчити всі розпочаті справи!