Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Відповіді на типові запитання (FAQ)

Часто перед походом мені ставлять те чи інше питання. Іноді вони повторюються. Тому вирішив дати відповіді на найчастіші запитання. Новачкам настійно рекомендується до прочитання.

Я в такі складні походи не ходила ... Реально подужати для новачків?

Звичайно, реально. Всі наші походи розраховані для новачків, маршрути продумані так, щоб їх міг пройти кожен. Але ніхто не гарантує, що вам не буде важко. Швидше навпаки! Я можу гарантувати, що місцями буде складно, ви будете сильно втомлюватися. Але пам'ятайте, що після інтенсивного переходу завжди йде відпочинок, під час якого ви повністю відновите сили. Вже на другий-третій день ви повністю адаптуєтеся, і втомлюватися будете набагато менше. До того ж, під час всього руху по маршруту досвідчений інструктор буде стежити за станом групи і підбирати темп пересування, доступний всім.

Скільки буде важити рюкзак?

У жінок середня вага рюкзака 13-18 кг, у чоловіків 18-25, все залежить від тривалості і складності походу. Щоб дізнатися більше про рюкзаки, прочитайте статтю: Як вибирати, пакувати й одягати рюкзак у поході.

Що з речей брати?

Із спеціального спорядження вам потрібно тільки рюкзак, спальник і килимок. Інше можна замінити звичайними, щоденними речами. Детальніше прочитати можна тут: Що взяти в похід? Список речей для літнього походу. Для зими: список речей для зимового походу.

А що за люди їдуть? Який вік? Кількість учасників?

Їдуть усі бажаючі і вже в процесі знайомляться. Одна з речей, за які я люблю походи, - це купа нових знайомих і друзів після кожної поїздки! Хіба це не чудово? Так що, якщо ніхто з ваших друзів не йде, не варто засмучуватися - знайдете нових! Кількості учасників від 3 до 20 осіб.

У мене є маленька дитина. З якого віку можна в похід?

Однозначно відповісти складно, багато що залежить від обраного маршруту. У нескладні походи по Криму цілком можна брати дітей з 8-ми років. Взагалі, помічено, що діти дуже добре себе почувають у походах. Вони швидко пристосовуються до походних умов, адже їм не доводиться ламати звичок і стереотипів.

Варто розуміти, що багато що залежить не лише від віку дитини, а і від виховання, поведінки, здоров'я... Тому, перед походом краще сходити в одноденний пікнік за місто, щоб подивитися, чи сподобається дитині.

Як і коли відбувається оплата?

Оплата відбувається за вечерею, в перший день походу готівкою (в гривнях). Можливі варіант оплати до походу іншими, зручними для обох сторін, способами (наприклад, банківським переказом), для цього зв'яжіться зі мною і повідомте, як вам буде зручніше.

Які додаткові витрати можливі під час походів?

Велика частина походу проходить в горах, де гроші не потрібні в принципі. Але час від часу ми будемо виходить в людні місця, де можна купити сувенірів, сходить на екскурсію в обладнану печеру, відвідати музей... Іноді нам потрібно під'їхати на транспорті. У кожному поході кишенькові витрати будуть різні, але на будь-який з походів 200-300 грн на людину вистачить однозначно. Звичайно, якщо ви не захочете привезти додому кілограми магнітиків та інших сувенірів.

Чи можливі знижки?

Знижки можна одержати кожному! Детальніше читайте тут: Знижки для учасників походів у Крим і Карпати.

Чи потрібна загранка для подорожі на Україну?

Ні, для поїздки на Україну росіянам достатньо мати звичайний, внутрішній паспорт.

Як ми будемо харчуватися? Хто готує їжу?

Мінімум два рази на день ми на багатті будемо готувати супи чи каші. Під час переходів будуть ситні перекуси з кураги, родзинок, горіхів, бутербродів. За приготування їжі в поході відповідають чергові, яких призначає інструктор. Детальніше про харчування в поході можна почитати тут: харчування в туристичному поході.

Хто купує продукти?

Основні продукти (крупи, консерви, приправи...) закуповуються нами. Ви ж можете придбати додатково трохи сухофруктів або цукерок, щоб їсти їх протягом дня на привалах.

Хто несе продукти?

Учасники походу, тобто ви! Інструктор при зустрічі роздає кожному його порцію. Вага залежить від тривалості походу і від кількості учасників. Чоловікам дістанеться набагато більше ніж жінкам і дітям.

Де брати воду?

Джерельна вода надзвичайно чиста і смачна, наші маршрути побудовані так, щоб на ніч ми ставали біля джерел. На час денного переходу кожен несе з собою невелику кількість (1-1,5 л) води для пиття.

Де і як митися в поході?

Джерела і дрова будуть на кожній стоянці, отож помитися можна буде завжди, було б бажання. Крім цього пару разів за похід ми стоїмо біля великих водойм (гірських річок і озер). Вода в них холодна, але це мало кого зупиняє і додає купанню дух пригоди, роблячи його незабутнім!

Як ви ставитеся до алкоголю?

Ми ж в похід йдемо не бухати? Правильно? Пляшку пива біля моря випити не забороняється, але не налягайте.

Що зі зв'язком?

На більшості гірських хребтів і вершин зв'язок досить хороший для розмови. У долинах і ущелинах можливі проблеми.

Чи буде можливість зарядити телефон або фотокамеру?

Я б на це не розраховував. Можливо, в кінці походу така можливість і випаде, але краще економте або візьміть запасну батарею.

Бронювати місця потрібно заздалегідь?

Краще за все так. Щоб ми змогли зорієнтуватися з кількістю їжі та групового спорядження. Ну і не забуваємо про квитки на потяги, на новорічні та травневі свята їх розкуповують дуже швидко, тому не відкладайте все на останній момент.

Мені не підходить жоден із запропонованих маршрутів. Що робити?

Ми можемо розробити для вас маршрут будь-якої складності і тривалості на зручні вам дати. Головне, щоб група набралася.

Де і коли збирається група?

Час і місце збору групи уточнюється за кілька днів до початку походу, коли вже відомий склад групи. Бажано прибути в першій половині дня, точний час обговоріть з інструктором. У Криму зустрічаємося на Сімферопольському залізничному вокзалі, в Карпатах – на ЖД вокзалі Івано-Франківська. Бажано вислати фотографію, щоб вас можна було впізнати. Також обов'язково запишіть мій телефон!

Чи можна після походу залишитися якомога довше біля моря?

Звичайно, можна! Я і сам люблю зо три дні постояти на березі, вдосталь покупатися і засмагнути, якщо дозволяє час. Ви можете продовжити свій відпочинок, як в наметах, так і в комфортних будиночках хоч на все літо =))

Що робити, якщо мій поїзд приходити на день раніше початку маршруту? Або навпаки, дуже пізно?

Якщо ви приїхали на день раніше, краще всього зняти номер у готелі, а вільний час використати для екскурсії по місту. Якщо ж поїзд приходить ввечері, а маршрут починається вранці, краще приїхати на день раніше.


Якщо ви не знайшли відповідь на питання, яке вас цікавить - задавайте його мені зручним для вас способом. Контакти.