Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Фотозйомка у поході

Особливості фотографії в туристичному поході.

Ось настав довгоочікуваний момент і Ви зібралися в похід! Цього разу Ви вирішили бути не просто учасником, а прихопити з собою фотоапарат і увіковічити незвичайної краси пейзажі та цікаві моменти походу на пам'ять. Але яку камеру взяти? А скільки треба батарей і флешок? Як доглядати за дорогою фотокамерою? Що краще фоткати? Відповіді на ці питання Ви знайдете в даній статті.

Яку фотокамеру взяти в похід?

Хм .. тут палиця з двох кінців. З одного боку Ви йдете в похід і всі свої речі несете на собі. Стартова вага рюкзаків в нормальних походах вельми «серйозна» і кожен зайвий грам здаватиметься вам кілограмом! Тому, якщо тільки Ваше прізвище не Геркулес або Геракл, не варто брати з собою фототехніку на всі випадки життя.

З іншого боку, все, що залишиться після походу - це наші спогади і фотографії, тому про якість Фотографія в поході. останніх варто подбати, а вони збережуть і освіжать пам'ять. Адже так приємно сидіти в колі друзів, насолоджуватися першокласними знімками і розповідати історії з походу!

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що в похід підійде будь-яка цифрова фотокамера. Якщо ж ви хочете робити більш якісні знімки і берете з собою зеркалку, то беріть самий універсальний об'єктив з наявних. Адже вам треба буде знімати і портер, і пейзаж, і макро, а додатковий об'єктив - це недозволена розкіш, дуже вже він важкий. Сміливо беріть кітовский 18-55, він дасть можливість зумувати, має широкий кут обзору і він легкий, що теж важливо.

Так само не варто брати штатив, хоч у деяких моментах він і буде корисний, але знімати з ним під час переходу - це неприпустима трата часу. До того ж це додатковий вантаж, тому обійдемося без нього.

Скільки взяти акумуляторів в похід?

Акумулятори й батареї мають властивість розряджатися від сильно вологого і холодного повітря. Якщо в домашніх умовах Вашого акумулятора вистачало на пару тижнів, не факт, що в поході він протягне довше пари днів! Також пам'ятаєте, куди Ви йдете! У горах навряд буде можливість зарядити батарею. Тому беріть акумуляторів з запасом і дбайливо використовуйте їх заряд.

Щоб зберегти акумулятори від розрядки через погодні умови, носіть їх у непромокаємому чохлі, в кишені під верхнім одягом.

Також для економії заряду, можна відключити функцію стабілізації зображення, максимально зменшити час показу кадру після зйомки і не забувати вимикати фотоапарат.

Догляд за фотокамерою в поході.

У поході можуть бути абсолютно різні погодні умови. І якщо під час переходу туман або дрібна мряка Вам не створить особливих неприємностей, то камері вона може здорово нашкодити! Тому, ще до походу потрібно подбати про непромокаємий чохол для вашого «цифрового друга». Якщо вже дуже переживаєте за свій апарат, можна пошити для нього спеціальний чохол, з якого буде видно об'єктив і ще пара кнопок. Тоді, якщо обережно, можна буде знімати і під невеликим дощем!

Парочка порад про те, як і що краще фотографувати в поході:

• Під час переходу краєвиди навколо будуть постійно змінюватися - не забувайте фотографувати найкращі картини.
• У вас під ногами буде безліч красивих і дивовижних рослин - не пропустіть!


Квіти в походіКвіти в походіКрапля роси

Особливо красиві фотографії виходять під час сходу і заходу сонця. Вся місцевість і предмети в цей час мають цікаве забарвлення.


Схід сонця в КримуСхід сонця в Кавказі.Перед сходом сонця

Фотографуйте людей. У поході важливі не тільки гори, але і Ваша кампанія. Відпочинок на привалі, раннє чергування, їжа біля багаття - це запам'ятається вам набагато більше, ніж види гір.
Фотографуйте несподівано. Не варто просити друзів сфоткаться біля кожного камінчика, якщо це не групова фотографія для звітності. Набагато цікавіше виходять фотографії, коли ви застали когось зненацька, адже саме в цей момент на обличчі «жертви» щирі і непідробні емоції, а не стандартна посмішка, натягнута для «фотки на замовлення».

Фотографія групи під час переходу.На фотографії видно щирість емоційВчасно спійманий кадр. Фотографу респект!


• Зверніть увагу, що б в кадр не потрапляли сторонні об'єкти, що псують його.
Не поспішайте включати спалах. Якщо техніка дозволяє сфотографувати без спалаху і з більшою витримкою - зробіть це, фотка вийде набагато гарніше!
• Ах так, мало не забув - не завалюйте горизонт! Якщо це не спеціально задуманий кадр, то нічого доброго не вийде.

Воронцовский палац вночі.Вид на вечірню Алушту з мису Сатера.Мис Сатера. Експерименти з можливостями фотоапарату=)

Ну і головне - не забувайте дивитися під ноги, коли йдете з фотокамерою.

Вдалих вам походів і чудових фотографій!