Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Літній туристичний похід

There are no translations available.

Літній похід в Крим або Карпати – що це таке?

Нарешті Ви зібралися з духом і вирішили піти в свій перший туристичний похід. І відразу купа запитань: що нас очікує? як тяжко буде? що ми будемо їсти? що з собою брати? Дана стаття дасть Вам короткі відповіді на всі ці питання.

Початок походу.

За день-два до початку походу інструктор проводить збір групи, де розповідає маршрут, відповідає на запитання Літній туристичний похідучасників, розподіляє харчі. Вага групового спорядження та продуктів розподіляється залежно від Ваших фізичних можливостей. Звісно, зрілому чоловіку не поручать нести пачку майонезу і упаковку печива, а на дівчину не нагрузять палатку та пару десятків консерв. Інструктор розподіляє вагу так, щоб нікого не перегрузить і в результаті у хлопців будуть рюкзаки вагою 20-25кг, а у дівчат 15-18кг. Ну зазвичай вага жіночого рюкзака дуже залежить від ваги косметички, так що не перестарайтесь, ви нам подобаєтесь і без косметики=))

Ті з учасників, що не змогли прийти на збори отримають свою частку групового спорядження в поїзді або на вокзалі, в місці зустріч. Після зборів група сідає на місцевий транспорт і вирушає до безпосереднього місця початку маршруту.

Походні будні.

Походний день в Карпатах.Перші походні дні найскладніші. Спочатку Вам потрібно пройти акліматизацію - організму потрібен певний час, щоб пристосуватися до нових умов. Для досвідчених туристів, звиклих до висоти вона проходить непомітно, а от у «зелених» може викликати головний біль та загальну слабість. Для акліматизації групи в основному проводиться радіальний вихід на нескладну вершину, або ж невеликий перехід з рюкзаками. Важливо, щоб під час переходу у Вас всі речі були всередині рюкзака, а сам рюкзак був правильно зібраний та відрегульований. Не бійтесь запитати зайвий раз у інструктора, він обов’язково допоможе і вбереже вас від непотрібних нікому незручностей!

Якщо в перші дні походу були великі нагрузки, то крепатура проявить себе десь на третій день. Як відомо, крепатура – це біль в м’язах, визваний накопиченням молочної кислоти. Найчастіше з’являється після незвичних фізичних навантажень і триває 3-7 днів.

Походний день продовжується до 8 ходових годин, в залежності від складності та дальності переходу. Кожні 30-40 хвилин робляться десятихвилинні привали на відпочинок. А біля першої години дня група зупиняється на обід. Після обіду ще пару ходових годин і біля струмка з водою, на підходящій галявині розбиваємо табір.

Харчування в поході:

Щось ми все йдемо і йдемо! А коли ж ми будемо їсти? А їсти ми будемо регулярно і смачно!

Сніданок в поході.

Його готують чергові. Вони встають раніше групи, розводять костер і варять їжу. Сніданок в поході

Чергові – це дві людини назначені інструктором, які на протязі дня відповідають

за харчування групи. Щоб всі учасники туристичного походу мали можливість однаково виспатись, чергових кожен день міняються на нових.

Отже сніданок готовий, чергові будять групу  всі їдять і швидко збираються. Від швидкості зборів залежить скільки група побачить під час переходу. Адже можна вийти в 12 дня і пробігти по маршруту, щоб встигнути на стоянку до темноти, а можна вийти в 9 і не поспішаючи насолоджуватися пейзажами!

Обід в поході.Обід в поході.

Обід – це фактично великий привал, на який ми стаємо близько 13-ї дня.  Турист тратить багато енергії під час переходу і її потрібно відновити. Тому обід складається з висококалорійної, поживної їжі – це бутерброди з ковбасою чи салом а також курага, ізюм та різні горіхи.

Кожний привал під час переходу це не тільки можливість відпочити, а ще й можливість поспілкуватися та насолодитися красотами природи. Якщо є можливість на привали зупиняємось там, де можна зробити чудові знімки!

Вечеря в поході.Вечеря в поході.

До 18-ї години вечора група приходить на місце стоянки. Чергові займаються костром та приготуванням їжі, інші учасники ставлять табір.

Зазвичай вечеря може розтягнутися на кілька годин і не одну порцію чаю – адже це не тільки і не скільки прийом їжі, як чудова можливість поспілкуватися, ближче познайомитися один з одним, поділитися враженнями від походного дня та поспівати пісень під гітару.

Кінець походу.

Всі маршрути закінчуються в населеному пункті звідки буде легко добратися до вокзалу або продовжити свою подорож самостійно.

Часто після походу група збирається разом для спільного перегляду фотографій та розпиття чашечки другої чаю або чогось по-крепче;)

Спуск з вершиниМис Сатера. Прощання з моремс. Кваси. Кінець маршруту.