Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Особливості трекінгу в Непалі

Особливості трекінгу в НепаліНепал - казково красива і чарівна держава, походи по якій мають свої особливості. Саме про особливості і відмінності трекінгу в Непалі від звичних нам походів по Криму, Карпатам або Кавказу і піде мова в даній статті.

Що таке трекінг в Непалі?

Для початку давайте розберемося, що ж таке трекінг. І так, трекінг - це піший похід по горах. Але не такий похід, до якого ми звикли - з важкими рюкзаками і наметами, а порівняно комфортний активний відпочинок, доступний кожному. Трекінг в Непалі дає можливість насолодитися красою природи і перейнятися місцевою атмосферою зсередини, побачити і відчути те, чого не покажуть звичайні турагенства, орієнтовані на масовий туризм. При цьому вам не доведеться носити важкий рюкзак, а ночувати ми будемо в лоджіях, в яких є душ. Зазвичай постіль в лоджіях не видається, для сну ми беремо спальники. Кімнати на 2-3-х місця, прибрані, ліжка застелені матрацами, чисті подушки.

Клімат Непалу

Насолодитися гарною погодою в Непалі можна всього 4 місяці в році - в березні, квітні, жовтні та листопаді. В інший час року тут або занадто багато дощів або дуже холодно. Тому, саме на початок весни і на кінець осені ми ставимо в розклад походи в Непал. Враховуйте сезонність, плануючи свою відпустку.

Також в Непалі дуже жорстоке сонце, особливо добре обгоряєш на великих висотах, коли промені відбиваються від снігу і потрапляють в самі незвичні і незахищені місця. Обов'язковими для комфортного трекінгу в Непалі є: сорочка з довгими рукавами (можна брати термуху), широкополий капелюх (можна взяти два баффа і обматуватись ними), сонцезахисні окуляри і крем.

Не варто забувати і про віддаленість Непалу від нашої батьківщини - тут зовсім інші мікроби та інша зараза, до якої наші організми не звикли. Тому потрібно бути обережним, протирати руки дезинфікуючим засобом, воду з відкритих джерел краще не пити. Поки організм не пройшов акліматизацію, будь-яка дрібниця може викликати біль у животі, діарею і навіть блювоту.

стоял бы вечно

Портери

Під час трекінгу ваші рюкзаки будуть дуже легкими, але при бажанні можна найняти портера. Портери - це люди, які заробляють на перенесенні речей туристів, простіше кажучи - носії. Найняти їх можна за 15-30$ в день. Зазвичай в кожній лоджії є спеціальні кімнати для портерів і їдять вони теж окремо, у своїй компанії - за свій стіл їх не варто запрошувати, не оцінять. Портерів можна наймати в «складщину» - одного на кілька осіб, даючи йому речі необхідні тільки на стоянці. Наприклад, спальник, запасний одяг і тд..

Документи

В Непал потрібна віза, оформляється вона прямо в аеропорту Катманду. На 15 днів коштує 25$, на 30 - 40$, на 90 - 100$. Крім цього, для трекінга потрібні спеціальні перепустки в заповідники - перміти, їх оформлення, як і оформлення тімси (гірська страховка) ми беремо на себе. Вартість документів різна для кожного треку. Вам необхідно мати при собі закордонний паспорт та 10 фото 3*4.

Непал - казкова країна і побувати тут варто кожному!