Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Підготовка до походу в гори

Як підготуватися до походу в гори? Розвиток витривалості та координації.

Підготовка до походу в гори.

Всі маршруту турклубу «Кулуар» розраховані на людей без особливої ​​фізичної підготовки тож пройти їх під силу будь-кому. Але навіть найпростіший похід - це випробування Ваших фізичних і морально-вольових сил. І щоб в поході Ви не відчували дискомфорту і перевтоми я розповім як розвинути в собі витривалість, координацію і як морально підготуватися до походу.

Готуватися до походів потрібно заздалегідь. Тривалість підготовки залежить від складності походу і від Вашого фізичного стану. Якщо до нескладного походу в Крим на підготовку вистачить і тижня, то до серйозних походів можуть готуватися роками. Але серйозні походи залишимо серйозним альпіністам, а самі розберемося, як підготуватися до походу в гори Карпат і Криму в найкоротший термін.

Як розвинути витривалість.

Почнемо з тренування витривалості - саме вона є пріоритетною Бігайте з посмішкою на лиці=)) в горах, де панують величезні простори. Найкраще нам допоможе біг. Але потрібно пам'ятати, що в походах ми ходимо, а не бігаємо, тому під час тренувань варто віддавати переваги неспішному бігу на великі дистанції, а не марш-кидкам на рекорди за часом. Біг в першу чергу розвиває дихалку - це дуже важливо на підйомах, де непідготовленому організму часто не вистачає кисню. А саме брак кисню в крові викликає той стан, коли вже не те що підніматися не хочеться, а навіть жити; коли перед очима темніє і серце, намагаючись перегнати більше крові, щоб наситити м'язи киснем, виривається з грудей! Тому бігайте, бігайте не поспішаючи й багато, тоді з Вами такого не буде!

Крім дихалки біг зміцнює м'язи голеностопа, що в поході дуже важливо (часто доводиться йти по нерівній поверхні і шанс підвернути ногу завжди є). Для імітації підйому і спуску можна бігати по сходинках в багатоповерхівці. Біг по сходинках - дуже гарне тренування дихалки і координації. Якщо поруч з будинком є ​​ліс - бігайте по пересічній місцевості хоча б по півгодини кожен другий день. Цього вистачить, щоб почуватися впевнено в поході.

Але одного бігу не достатньо. Окрім розвитку витривалості потрібно розвивати і силу в ногах. У цьому нам допоможуть звичайні присідання. Починати присідати варто не пізніше ніж за тиждень до початку походу. За цей час м'язи ніг звикнуть до навантажень і до початку походу крепатура вже пройде. Присідати потрібно мінімум 80 разів на день, краще всього 4 підходи по 20 раз, з півхвилинними перервами між підходами. Ну а взагалі, чим більше будете присідати - тим краще для Вас. Якщо присідання на двох ногах занадто просто - присідайте на одній.

Як розвинути координацію.

У поході ми пересуваємося по стежках і бездоріжжю, нерідко потрібно перейти річку по колоді або перестрибнути з камінця на камінчик. Або ж просто зберігати рівновагу на спуску по крутій стежці, особливо після дощу, коли все мокре і нереально слизьке! Все це вимагає певних навичок, а вестибулярний апарат добре розвинений далеко не у всіх.
Найпростішою і доступною вправою для розвитку координації і рівноваги є ходьба по бордюру. Ця вправа не відбере у Вас ні сил ні часу - просто по можливості замінюйте ходьбу по тротуару ходьбою по бордюру. Якщо ви оступитеся і навіть впадете - не страшно! Бордюр не високий.

Коли по бордюру будете ходити без проблем, можна переходити на більш складний рівень - ходьба по колодах в лісі або по їх залізним побратимах на спортмайданчику. Залізні труби дуже слизькі і утриматися на них буває складно. А колоди в лісі - якщо не товсті, часто «живі» і обертаються під кожним Вашим кроком, потрібно розраховувати заздалегідь куди поставити ногу, щоб зберегти рівновагу. Якщо все це у Вас вийде - то з координацією в поході не буде проблем.

Психологічна підготовка.

Психологічна підготовка є невід'ємною частина підготовки до успішного походу. Потрібно заздалегідь налаштуватися, що похід не буде легкою прогулянкою або екскурсією. Пам'ятайте, що не завжди світить сонце, а під ногами суха і рівна поверхня. Ви повинні розуміти, що іноді буде страшно, тяжко, мокро, холодно і бути готовими все це подолати.
Якщо всі загальні питання вирішить інструктор, то за свій фізичний і моральний стан Ви відповідаєте самі. Потрібно готуватися до гіршого, але сподіватися на краще.

Ходьба по колоді розвиває рівновагу і координацію.Тонкі колоди часто не стійкі - потрібно бути максимально уважним та зібраним.Розвинення координації до походу

Підсумки.

Щоб підготуватися до походу вам достатньо буде 2-3 рази в тиждень пробігати пару кілометрів. Бігати краще по пересіченій місцевості. Кожен день присідайте мінімум по 80 разів. Почати тренування потрібно не пізніше, ніж за тиждень до початку походу.

І головне, щоб фізична підготовка приносила Вам радість, щоб вправи не викликали відрази, тому правильно мотивуйте себе і тренуйтеся з посмішкою на обличчі!