Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Правила поведінки в поході

Всім учасникам походів обов'язково ознайомитися з даними правилами і виконувати їх на маршруті. У перший день походу вам потрібно буде в цьому розписатися. В принципі, всі правила прості і інтуїтивно зрозумілі, виконувати їх не складно, для цього навіть не знадобиться особливих зусиль. Правила написані не для того, щоб морочити вам голову, а щоб максимально убезпечити відпочинок. Ми не несемо відповідальності за наслідки порушення даних правил, дія медичної страховки може бути анульована. 1. Інструктор завжди правий.
2. Якщо інструктор не правий, дивись пункт 1. Ці стандартні і всім відомі два пункти зовсім не жарт. Інструктор має великий досвід, володіє більш широкою інформацією, що дозволяє приймати правильні рішення. Це не означає, що інструктора не помиляються, таке буває. Якщо є час, ви можете запропонувати свій варіант вирішення ситуації, але запропонувати аргументовано, а не кричати: «Я не хочу сюди, хочу туди!». В цьому випадку, ви відніміть не тільки свій час, але й час всієї групи.
3. Учасник зобов'язаний виконувати всі команди інструктора які стосуються походу.
4. У поході заборонено вживання спиртних напоїв.
5. Дбайливо ставитися до природи, не смітити.
6. Дотримуватися санітарно-гігієнічних норм. При отриманні травми, відразу сповістити про це керівника.
7. Не пробувати невідомих грибів і рослин. Перед тим, як щось з'їсти, запитаєте інструктора.
8. Бути пунктуальним. При призначенні часу збору групи (після огляду визначних пам'яток) обов'язково повернутися на місце збору вчасно. При неможливості це зробити, зателефонувати керівникові і сказати причини і час затримки.
9. Не конфліктувати з місцевими.
10. Поважати і допомагати іншим учасникам групи. Страхувати найближчого, де це необхідно.
11. Берегти особисте та групове туристичне спорядження.
12. Не підходити, не фоткатися сидячи/стоячи близько до краю обриву.
13. При русі через чагарники витримувати дистанцію 1,5-2 м, про можливий удар гілкою попереджати заднього криком «гілка».
14. При русі по крутому схилу намагатися не скидати камені з стежки, адже внизу можуть бути люди. Якщо камінь таки покотився вниз, голосно крикнути «камінь».
15. Не купатися в забруднених водоймах, річках з сильною течією. Не стрибати в незнайомих місцях.
16. Не залишати табір, не попередивши інструктора. Повертатися вчасно. Якщо сказали, що йдете на 20 хвилин, значить і повернутися повинні через 20 хвилин.
17. У спекотну погоду обов'язково ходити в головному уборі. Рух вночі і в сильному тумані заборонений, за винятком екстрених випадків.
18. Черговим біля багаття краще бути в штанах, для зняття котлів користуватися спеціальною рукавичкою.
19. Дотримуватися тиші після відбою. Час відбію залежить від складності наступного походного дня і загального настрою групи.
20. На ніч обов'язково ховати всі речі в намет. Є багато людних стоянок, а на них людей, що люблять поживитися чужими речами.