Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Намет в туристичному поході

Вибір місця для стоянки, види наметів, установка намету

Здавалося б - що складного в установці намету? Адже є інструкція, за якою намет збере і дитина! І ось Ви зібрали все по інструкції, лягли спати, але заснути не виходить! У бік давить докучливий корінь, камінчик, шишка, гілка і тд .. Хтось голосно лається, вічно чіпляючись за розтяжки вашого намету, голова нижче ніг, в наметі дим, замість повітря, і ця калюжа вже набридла, купатися то Ви планували тільки завтра і вже точно не в спальнику! Я спробую вам розповісти, як правильно вибрати місце для стоянки і як поставити намет, що б спати було максимально комфортно!

Вибір місця для намету

1. Вибираючи місце для табору, віддавайте перевагу захищеним від вітру і віддаленим від водойми полянам. Так вам буде тепліше і настирливі комарі не будуть вас доводити до сказу.
2. Місце під намет має бути рівним. Під наметом не повинно бути Іноді місце для стоянки палатки вибрати не просто!горбів, коренів, каменів, шишок і гілок. По можливості все це потрібно прибрати, адже якщо Вам і вдасться заснути, то сильний біль у спині на ранок Вам забезпечений. А кому він потрібен? Тим більше в поході! Якщо ж перешкоди з яких-небудь причин не вдається усунути, можна спробувати вирівняти майданчик листям або чимось подібним.
3. Якщо присутній ухил, обов'язково спіть головою вгору! Інакше на ранок ви прокинетеся з набряклими очима і самі себе злякаєтеся в дзеркалі, тому краще не дивіться в нього =)) а ще краще - спіть головою вгору.
4. Не ставте намет у ями і на шляху можливих стоків води. В іншому випадку дощ зіпсує всі Ваші плани! Також не забудьте обкопати намет канавками по периметру.
5. Зверніть увагу на мурашники і мурашині стежки. У разі конфлікту території мстиві тварини не дадуть Вам спокою!
6. Так само не забуваємо про людські стежки! Нічні мандрівники постійно будуть чіплятися за розтяжки, будячи вас своєю лайкою, а ослабла розтяжка призведе до деформації намету і вам доведеться вилизати в неприємну темряву з затишку свого теплого спальника, що б поправити їх. А це одна з найнеприємніших речей в поході!
7. Ставте намет на віддаленні від багаття. Адже він згорає за лічені секунди! Тому відстань від багаття до намету має бути не менше трьох метрів. Також зверніть увагу, що б вітер не задував дим у Ваш походний дім. Це відлякає комарів, але голова у Вас буде квадратна!
8. Намет слід орієнтувати виходом на галявину. Дуже важливо щоб безпосередньо за виходом не було обриву, дерева, кущів. Інакше нічний вихід з намету «у справі» може перетвориться на непотрібну, в даному випадку, пригоду. Результатом якої може бути і шишка на голові, і поламана нога ...
9. Спіть ногами до виходу. В іншому випадку при поверненні «блудного сина» вночі в наметі як мінімум всі прокинутися, як максимум Вам відтопчуть вуха.

Окопане місце для наметуКрасиво поставлені намети.Іноді приходиться ставити палатки під наклоном

 

Види наметів. Установка намету.

На сьогоднішній день виділяють три основні типи: двосхилий намет (будиночок), напівсферичний намет (каркасний), каркасний тунельний намет (напівбочка). Кожен з видів має свої особливості, тому розглянемо установку всіх трьох по черзі.

Установка двосхилого намету.

Намети даного типу дещо застаріли, і їх уже рідко зустрінеш у горах. Вони громіздкі, недостатньо вітростійкі, ставити їх на порядок довше. До того ж виліт одного кілочка від альпінштока загрожує обвалом всього намету. Однак, вони мають місце бути, тому коротка інструкція з встановлення намету-будиночка перед вами.

Для початку закріпіть основні відтяжки верху палатки, а вже потім розтягуйте діагоналі і кріпіть дно. Намет поставлено правильно, якщо дах не морщиться, стінки не провисають, а дно не піднесено. Тент не повинен дотикатися до тканини намету, хоча іноді в наметах даного типу це майже не досяжно.

Коли не вистачало каркасних наметів - брали двосхилі.Двомісний намет-будиночок в погано погоду під оз. Несамовите.Тент намету під сильним вітром.

 

Установка напівсферичного каркасного намету.

 

Безсумнівно, намети цього типу найбільш популярні по всьому світу. Вони прості в установці і збірці, мають непогану вітростійкість, маленьку вагу і об'єм.

Після вибору місця для платки, розстеліть її внутрішню частину (така світла з чорним дном), зберіть дуги, щільно вставивши їх одна в одну, і покладіть їх навхрест на внутрішню палатку. Далі процес складання ділитися на два варіанти, залежно від типу палатки:
1. спочатку дуги протягуємо в спеціальні тканинні жолоби, потім їх кінці кріпимо до дна, тим самим перетворюючи безформну тканину в намет.
2. дуги вставляємо в спеціальні отвори на дні внутрішнього намету, а потім спеціальними зачіпками кріпимо до нього.

В результаті цих дій ми одержимо встановлений внутрішній намет. Верх якого (там де сіточка) шнурочками прив'яжіть до дуг, для більш жорсткої конструкції. Я ніколи не кріплю внутрішній намет кілочками, форму він і так тримає відмінно, а без кілочків його завжди можна перенести на нове місце або трохи передвинути.

Далі накидаємо тент на намет. Не забувайте зіставити вхід в намет і вхід тенту, а то доведеться перетягувати. Тент бажано прив'язати спеціальними шнурочками до дуг каркасу, так він буде міцніше тримати конструкцію. Потім його прикріплюємо до землі кілочками. Їх потрібно забивати приблизно на ¾ довжини і під кутом 45о, тоді у них менше шансів вилетіти. Тент ні в якому разі не повинен дотикатися до внутрішньої частини палатки, адже тоді на ній буде накопичуватися конденсат, і Ви ризикуєте прокинутися серед купи мокрих речей!

Штормові розтяжки (яскраві мотузочки на тенті) потрібно розтягувати тільки тоді, якщо намет стоїть на відкритій місцевості і є ризик сильних вітрів. На галявині в лісі вони не потрібні і доставлять тільки незручності - адже всі через них спіткнутися мінімум по разу!

Початок установки напівсферичного наметуПоставлений внутрішній намет.Напівсферична палатка в готовому вигляді.

 

Установка каркасного тунельного намету

 

Намети-напівбочки ставити трохи складніше, ніж напівсферичні. Палатка на туристичній стоянціЗате вони комфортніші і в них більше корисного простору. До того ж, напівбочки в основному роблять з великими і зручними тамбурами, що допоможе зібратися великою компанією під дахом одного намету.

Встановлюючи такий намет, звертайте особливу увагу на наявність достатнього вільного місця спереду і ззаду. Каркас палатки складається з паралельних напівкруглих дуг, саме від того, як вони будуть зафіксовані і залежить стійкість намету. Тому ретельно і симетрично розтягуйте напівбочку всіма розтяжками.

У напівбочках зазвичай спочатку розтягується тент на дугах і вже потім до нього кріпиться внутрішня палатка і розтягується дно кілочками.

Також радять прив'язати намет до тенту заздалегідь, ще вдома. Тоді в поході після установки дуг залишиться тільки розтягнути дно.