Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Як зігрітись в наметі

Як зігрітись в палатці

Кожен більш-менш досвідчений турист потрапляв у ситуацію, коли лежачи в наметі думав: «Бл@ть, ну чому ж так холодно?» Трапляється таке в основному під час міжсезонних або зимових походів. Але навіть у літніх походах по Криму можливі холодні стоянки на висоті. І тоді всі задаються питанням: «А як же зігрітися в наметі?»

А тепер давайте згадаємо, коли вам буває тепло. Згадали? Правильно, коли сидиш біля багаття або з головою закутався в теплий спальник. За своїм принципом це два абсолютно різних способи: перший з допомогою стороннього джерела тепла, другий завдяки гарній термоізоляції і заощадження власного тепла. Саме на цих двох концепціях зігріву і на їх комбінації будуються способи зігріву в наметі:

  • Пляшка з гарячою водою. Щоб зігрітися холодної ночі в наметі, досить покласти до себе в спальник пластикову пляшку з гарячою водою. Пляшка буде вас гріти, а спальник утримувати температуру. Цього повинно вистачити на ніч. Якщо ж пляшка охолоне завчасно - викиньте її з спальника.
  • Ноги в рюкзак. Зазвичай найбільше мерзнуть кінцівки. На щастя, є дуже простий спосіб уникнути замерзання ніг - будучи в спальнику, засуньте ноги в порожній рюкзак. Це забезпечить додатковий шар термоізоляції. Може буде не так комфортно, зате набагато тепліше!
  • Спарка спальників
  • Спарка, зшивання, зшивка. Назв багато, але суть одна - потрібно зістегнути  два спальники, перетворивши їх в один великий і спати там вдвох (втрьох). Цей спосіб підіймає температуру комфорту на 7-10 0С. Правда, спарка має сенс, якщо люди в ній торкаються один до одного, тим самим додатково зігріваючи. Якщо ж будуть спати два хлопці і при цьому відсунуться один від одного - буде тільки холодніше.
  • Флісовий вкладиш. Якщо є підозри на холодні ночівлі, можна приготуватися до них ще до виїзду. Прикупіть  флісовий вкладиш в спальник або спеціальну фольгу, це забезпечить вам додатковий шар ізоляції. У цих же цілях можна використовувати звичайну плівку.
  • Термобілизна. Все просто - комплект термобілизни незамінна річ в поході =)) В разі відсутності, можна одягти іншу піддівку.
  • Зігріти намет. Якщо у вас є пальник, свічка чи сухий спирт зігрійте намет за допомогою їх. Тільки треба бути максимально обережним - відкритий вогонь у наметі надзвичайно небезпечна річ. Ні в якому разі не можна засинати при включеному примусі. Якщо ж нічого немає, можна підняти температуру повітря камінням. Для цього нагрійте великий камінь біля багаття, покладіть його в залізну миску й акуратно поставте в кут намету на дерев'яну підставку.

Ще один оригінальний спосіб зігрітися в наметі можете подивитися на відео:


Сподіваюся, дані поради допоможуть вам не замерзнути, а якщо знаєте ще способи зігрітися - пишіть в коментах.