Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Що таке похід? Популярні міфи

що таке похід?Ті, хто вже ходили в походи самі прекрасно знають, що це таке і як це круто. Дана стаття орієнтована на людей, що вирішили помандрувати з рюкзаком по дикій природі вперше. Часто їх очікування далекі від дійсності, тому постараємося їх наблизити і хоча б прибрати крайності.

І так, що ж таке похід? Своїми словами, похід - це подорож групи однодумців з рюкзаками по дикій природі. Все несеться на собі, спиться в наметі, їжа готується на вогнищі черговими. За день в середньому проходиться від 5 до 15 км по надзвичайно красивим і живописним місцям. Треба сказати, що стаття не зачіпає спортивні походи, а орієнтована на невеликі піші походи по Криму. В окремій статті можна прочитати, як проходять літні походи.

Навіщо йти в похід? Для кожного своя причина: хтось хоче насолодиться красою природи, хтось випробувати себе, хтось втекти від метушні міст, а комусь просто хочеться чогось новенького. Втім, не так давно я проводив опитування Чому варто йти в похід?, почитайте, відгукнулося і відписалося чимало людей, мені особисто було дуже цікаво.

Хто йде в похід? Та такі ж люди, як і Ви! Вони теж втомилися ходити на роботу, хочуть відпочинку, розмаїття, нових вражень і знайомств. У групі бувають і більш досвідчені туристи і повні новачки. Саме у останніх і буває найбільше страхів і питань. Особливо у жінок. І я їх чудово розумію! Ви зважилися на досі невідому пригода, а це завжди до тремтіння хвилююче, трошки страшно, дуже цікаво і круто! Але повернемося до обіцяних міфів:

Міф № 1 - Похід - це легка прогулянка - все одно, що вийти в парк - ніяких напрягів. Цей міф більшою частиною відноситься до чоловічої половини населення. Вони зазвичай занадто впевнені у своїх силах і часто байдуже ставляться до підготовки до походу, за що на маршруті платяться зайвими літрами поту. Зрозумійте, у поході буде важко, потрібно з великим рюкзаком йти під гору, що вимагає деякої фізичної підготовки та сили волі. А потім ще й спускатися з цієї гори, що ще важче, оскільки більше навантаження йде на коліна. І сонечко не завжди світить, іноді буває дощик. А іноді це «іноді» перетворюється на «майже постійно». Буває важко, холодно, жарко, мокро.. Всяко буває. І до цього треба бути готовим, як фізично, так і морально.

буває тяжко

Міф № 2 - Я не зможу, це занадто важко, в похід ходять люди-супермени і взагалі я занадто слабка! - Тисячі подібних питань і сумнівів рояться в головах прекрасної половини людства. Так, для вашого організму навантаження будуть нові і буде важко, це вже писалося вище. Але всі наші маршрути орієнтовані на звичайних людей, їх проходили і маленькі діти і люди більш ніж солідного віку. Впораєтеся і ви, не сумнівайтеся! Віра в себе і сила волі не менш важливі, ніж ваша фізична форма. Сумніваєтеся ви в собі чи ні, в будь-якому випадку підготовка до походу зміцнить ваш організм і допоможе отримати ще більше задоволення від подорожі.

в поход ходять люди різного віку

Міф № 3 - Надто важкий рюкзак, а я ж не віслюк, як його нести? Вага рюкзака для жінок 13-18 кг, для чоловіків 18-25. Це небагато. Вага рюкзака дуже залежить від маршруту (його тривалості і віддаленості), а також від кількості ваших особистих речей. Почитайте що брати в похід і що не брати в похід.

Міф № 4 - Я йду сам (а), я ні з ким не потоваришую.. ну це можливо, якщо ви самі закоренілий соціофоб, злюка і злісний зануда. Але такі люди не ходять в похід, навіщо воно їм треба? У гори йдуть люди з відкритим серцем і душею, які шукають нових вражень і знайомств. Я б сказав, що похід - одне з кращих місць для пошуку нових друзів. Разом ви лізли на вершини, долали перешкоди, допомагали один одному, а це скріплює узами дружби набагато сильніше, ніж літри випитого пива в шинку.. Мало друзів? Ідіть у похід!

на морі

Міф № 5 - Не смачна їжа. Та я вдома так не їм, як у поході! На багатті виходить все надзвичайно смачним, в цьому не сумнівайтеся. Зазвичай за день два рази готуємо на вогнищі або пальниках, один перекус. Якщо ви вегетаріанець, то теж не варто особливо переживати. М'ясо (консерви, ковбаса) кидається в останню чергу, ви завжди зможете відсипати собі порцію до цього. Якщо у вас алергія на якийсь з продуктів, обов'язково напишіть нам про це, ми постараємося підкоригувати меню. Але, якщо це основний продукт (рис, гречка..), повністю виключити його з меню не вийде, візьміть з собою трохи додаткових продуктів, попередньо порадившись з інструктором. Детальніше читаємо в окремій статті: їжа в поході.

Міф № 6 - Всі туристи бруднулі! Так, такої гігієни як вдома досягти складно, але майже завжди є невелика річечка або озерце, де можна помитися. Так що ходити і лякати диких тварин своїм запахом вам не доведеться. Про гігієну в поході можна почитати докладніше.

gigiena-v-pohode

Міф № 8 - Купа страшних тварюк. Це дика природа і живності тут в рази більше, ніж у місті. Всякі дрібні павучки і жучки будуть потрапляти вельми часто. Але вони не страшні і не кусаються. Зустріч з тими, хто кусається і небезпечний малоймовірна. Дивіться під ноги, не перевертайте без причин камені, завжди закривайте намет і ризик зустріти великого павука або змію буде зведений до мінімуму. Але кліщі залишаються, від них нікуди не дітися. Кращий спосіб боротися з ними - оглядати себе і товаришів по пару разів на дню. Набагато більш поширені не гади, а різні метелики)

бабочки

Міф № 7 - Похід - суцільна п’янка. Це вічний страх мам і надія їх підростаючих чад. Порадую перших і розчарую других. У поході пити категорично забороняється. Винятком може бути 50 грам коньяку в медичних цілях при дозволі інструктора. Вживаючи алкоголь, ви порушуєте правила поведінки в поході і умови медичної страховки та страховки від нещасного випадку.

среди цветов

Загалом, якщо чогось побоюєтеся або є питання, їх завжди можна поставити нам =)