Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Скільки ще до привалу?

Скільки ще до привалу?Всім туристам привіт! Сьогодні хочу написати статтю про час у поході. «Що ж про нього писати?» - Скажете ви. Час, він і в Африці час - в добі 24 години, в 1 годині 60 хвилин, в 1 хвилині 60 сек і тд.. але чи все так просто? Особисто я думаю, що час сама відносна річ у світі! У кожного є приклади, коли одна хвилина тяглася як година, а години пролітали як хвилини. І математика, з усіма своїми постулатами і формулами, мовчки курить збоку, коли питання стосується почуття часу.

Що мене сподвигло до написання даної статті? Мабуть, найчастіше питання на маршруті: скільки ще до привалу/табору/перекусу/вершини/відпочинку/водоспаду? Той, хто водив групи, згадайте, скільки разів за день вам задавали подібне питання? А скільки потім бурчало, коли 10 хвилин перетворювалося на півгодини-годину? Адже час він такий  розтяжимий…

До речі, те, як тягнеться час в горах - одна з причин, за які я так люблю походи. Для мене кожна секунда в горах дорівнює нескінченності, і за цю секунду я бачу стільки всього прекрасного навколо! Починаючи з неймовірних пейзажів, дивовижних комах і тварин, і закінчуючи крапелькою поту на обличчі попутника і посмішкою зустрічного туриста! Почуття загострюються і час розтягується до нескінченності.. або, може, час залишається звичайним, а просто ми починаємо сприймати набагато більше ніж у місті, більше, ніж коли небудь? У будь-якому випадку це не важливо, а важливо те, що кожна мить нескінченна. І з цих нескінченностей складається весь похід. Похід, 6 днів якого, пролітають немов мить! Дуже насичене мить, за яку багато пройдено і багато з'їдено Смеётся, але здається, ніби тільки вчора ми виїжджали з дому. От такий ось парадокс, сума багатьох нескінченностей прирівнялася до миті. Математика? Нє, не чув.

Щось мене не туди потягнуло, спочатку стаття представлялася у вигляді таблиці співвідношення часу у відповіді інструктора з реальним. Пам'ятаємо про відносність часу? Додамо сюди відносність відстані, різну фізичну підготовку учасників і отримаємо похибка у відповідях. І так, наше питання:

Скільки ще до стоянки?

Вже прийшли - відмінна відповідь, означає, що до стоянки 1-5 хвилин.

100 метрів - так-так, не дивуйтеся, коли на питання про час відповідь буде в метрах або кілометрах. Це нормально. Точно так, як і навпаки, особливо якщо питати у місцевих. У них відстань найчастіше вимірюється в годинах, при чому годинах якихось своїх, що не відповідають загальноприйнятим. Так от, якщо вам відповіли 100 метрів, можете радіти, стоянка дійсно поруч! Швидше за все до неї залишилося хвилин 5, ну може 10.

время в походе

Зовсім трохи - це набагато ближче, ніж трохи, але далі, ніж вже прийшли. Приблизно  5-20 хвилин.

5 хвилин - це реально може бути 5 хвилин! А може бути і 15-20.

10 хвилин - тут вже все складніше, почувши таку відповідь потрібно бути готовим пройти ще хвилин 40-50. Якщо дуже пощастить, то 10 хвилин може рівнятися і 5-ти.

Чуть-чуть (трохи) - дуже залежить від тривалості переходу, підготовки групи і загальної складності походу. Може бути як 5 хвилин, так і кілька годин у тривалих походах.

20 хвилин - у більшості випадків дорівнює приблизно півгодині реального часу. Як не дивно, але 20 хвилин найчастіше не так розтягнуті, як 10 хвилин.

Півгодинки - звучить досить невизначено. Може займати від 20-ти хвилин до трохи більше години.

40 хвилин - це вже майже стандартна відповідь, насправді означає: ну відчепіться від мене, скільки можна питати? Йти ще й йти, півгодинки приблизно.

За поворотом - не повірите! Наша мета дійсно за поворотом, але от за яким? Вже точно не за тим, про який запитували ви))

10 минут, говорите?

Як не дивно, але відповіді на більш тривалий час є приблизно точними і похибки тут не великі. Відповідь 2 години майже напевно означатиме приблизно 2-3 години. Півдня і буде півдня. Це у випадку, якщо група йде добре і ми не вирішили зрізати, адже час є =)

Так що, почувши, що залишилося йти 10 хвилин, будьте готові протопати ще годину і радійте, якщо 10 хвилин дійсно опинилися 10 хвилинами.

Співвідношення взято сугобо з особистого досвіду, якщо у когось воно відрізняється або є свої мірки часу, пишіть в коментарях. Доповню статтю.