Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Про спорядження

топ 30 не потрібних речей в походіНе дивлячись на те, що є список потрібних речей в поході, багато примудряються взяти з собою купу абсолютно непотрібного мотлоху, який важить кілька кг. А кілька кг в поході - це дуже багато. Як говориться: треба брати те, без чого не можна обійтися і, якщо дозволяє вага, ще чого-небудь :) Щоб це «чогось» не довелося викинути або проклинати на всьому маршруті я склав топ30 непотрібних речей в поході.

Детальніше...

вибір гпс для походуGPS став майже невід'ємною частиною сучасних туристичних походів. І в цьому немає нічого дивного, адже маленький прилад, вагою до 200 грам, здатний вирішити/спростити багато завдань з орієнтування - ідеальний помічник в поході. Хоча не всі так думають. Туристи старого закалу скажуть, що найкращий навігатор - це карта, компас і голова на плечах. Раніше я теж ходив саме так, і нормально ходилось. Але час минав, парочка походів на Говерлу і по Чорногорському хребту, коли пів походу був сильний туман (видимість близько 10-20 метрів) змусила серйозно замислитись. Орієнтуватися в такому тумані, навіть у добре знайомій місцевості надзвичайно складно, а в незнайомій просто нереально. Залишається один вихід - ставати табором і чекати погоди (якщо у ваші плани не входить поблудити годинку-дві в одну сторону, а потім в іншу). І добре, коли в поході є резервний день, а якщо його немає або він використаний?

Детальніше...

Термобілизна з кожним днем ​​набирає все більшу популярність серед туристів і любителів активного відпочинку. Але багато хто не знає, що таке термобілизна, як вибрати термобілизну, в чому її переваги і за що ми платимо такі гроші? Спробуємо розібратися в цьому.

Що таке термобілизна

Термобілизна - це функціональна нижня білизна, призначена для людей, що займаються как выбрать термобелье активними видами спорту (це аж ніяк не заважає носити її в повсякденному житті). При фізичному навантаженні ви потієте, піт вбирається в тканини звичайного одягу, що у великій мірі знижує його теплозберігаючі властивості. Тут на допомогу прийде термобілизна, основними функціями якої є відведення вологи від тіла і збереження корисного тепла. Принцип дії досить простий: створюється повітряний прошарок між тілом і білизною, саме він і виконує роль теплоізолятора. А  сучасні тканини відмінно відводять вологу на зовнішній рівень, де вона швидко випаровується. Крім цього існує так званий ефект «другої шкіри» - термобілизна настільки тонка і еластична, що при носінні абсолютно не відчувається. Можна одягни і забути про це =)

Детальніше...

Бафф - багатофункціональний головний убір

Бафф - це оригінальний, безшовний, мультифункціональний головний убір, який захистить вас від сонячного випромінювання, вітру і морозу. Ідеально підходить для людей, що займаються різними видами спорту та активного відпочинку, зокрема туризмом і альпінізмом. На ринку бафф з'явився з 1992 року і завдяки своїй функціональності, універсальності і оригінальному зовнішньому вигляду швидко завоював популярність серед активних людей. У наш час існує безліч різних типів бафф, одні ідеальні для теплої пори року, інші для холодної зими, існують вітронепроникні бафф і ті, що захистять вас від ультрафіолету (на 95%), а необмежена кількість кольорів і дизайнів дозволить вибрати ідеальний саме для вашого стилю одягу.

Детальніше...

Мембранні тканини

Ми живемо в час стрімкого технічного і наукового прогресу. Комп'ютери стають все менші і продуктивніші, на заміну дротовим телефонами прийшли бездротові.. прикладів можна навести безліч - достатньо просто озирнутися навколо себе. Ось і в туризмі на заміну брезенту і авізенту прийшли нові високотехнологічні матеріали. Більшість сучасного туристичної одягу виготовляється на основі мембранних тканин. Але що таке мембрана і які її властивості? За що, врешті-решт, ми платимо такі гроші?

Мембрана - це дуже тонка полімерна плівка. Вона володіє просто чудовими властивостями: відводить піт у вигляді пари від тіла, при цьому не пропускаючи дощ і вітер. Не використовувати такі властивості в туризмі - було б великою помилкою. Але виробники одягу зіткнулися з проблемою - мембрана дуже вразлива і капризна. Рішення було знайдено швидко і мембрану стали захищати додатковими шарами тканини, так і з'явилася мембранна тканина - симбіоз міцності і відмінних експлуатаційних властивостей.

Детальніше...

До вашої уваги список обов'язкових і не дуже речей для зимового походу. Він складений, спираючись на власний досвід і здоровий глузд, тому початківцям туристам щиро раджу його дотримуватися. У випадку, якщо ви не хочете брати щось з даного списку або хочете взяти щось ще, обов'язково порадьтеся з інструктором.

Статтю про спорядження для літнього походу можна прочитати тут: Що взяти в похід? Список спорядження для літнього походу.

Детальніше...

Часто у меня спрашивают, где лучше купить ту или иную туристическую снарягу в Киеве. Вот Вам перечень магазинов, в некоторых я покупал, с некоторыми не сталкивался. Напишу кратенькую характеристику, сайт, режим роботы... Список может быть не полон – если знаете еще – пишите, дополним!

Детальніше...

Спальник туристичний. Як вибрати спальник в похід?

Спальник туристичний.

Туристичних спальників на прилавках магазинів і в інтернет-каталогах можна побачити безліч. Але як з цієї купи вибрати потрібний саме Вам? Вибір спальника необхідно почати з усвідомлення власних потреб. Подумайте гарненько, як часто ви будете використовувати спальний мішок? На скільки холодно може бути у Ваших майбутніх походах? Яка там вологість? Чи потрібна Вам можливість спарки? Який Ваш зріст? Чи потрібен Вам максимально легкий спальник? Обміркувавши ці питання, Ви вже будете мати уявлення про те, який спальник вибрати. Залишиться тільки полазити по інету, знайти парочку, порівняти їх і взяти кращий. Але, щоб це зробити, потрібно знати якщо не все, то багато що про сучасні спальники. Дещо про туристичний спальник я і спробую максимально зрозуміло і доступно розповісти в цій статті.

Детальніше...

Вибір намету для туристичного походу. Все про туристичні намети.

Вибір намету для туристичного походу

Ось Вам набридло сидіти вдома або пропадати на роботі, і Ви зібралися в похід. А де жити в поході? Правильно, жити всі будуть у наметах. Саме намет буде Вашим домом під час тривалих і не дуже походів. Тому до вибору намету потрібно поставитися з усією серйозністю! Зайшовши на сайт будь-якого туристичного магазину, Ви побачите величезну різноманітність зовсім різних наметів. І який з них потрібний саме Вам? У цій статті постараюся дати повну характеристику туристичних наметів і відповісти на питання: Як вибрати намет для походу?

Детальніше...

Від якості та зносостійкості взуття залежить не тільки кількість одержуваного при ходьбі задоволення, але й здоров'я його власника. Через кілька годин ходьби в незручному взутті у вас можуть утворитися мозолі, які згодом  переростають у відкритий гнійник. Зрозуміло, що турист з такою травмою не зможе зберігати темп руху групи, що може призвести до сходу останньої з маршруту. Тому пам'ятайте, від вибору взуття залежить не тільки ваше здоров'я, а й успішність проходження маршруту всією групою!

Детальніше...

Який рюкзак вибрати? Як правильно одягнути, упакувати, відрегулювати і чистити рюкзак?

Мабуть, рюкзак найважливіша частина снаряги в поході. Адже від типу рюкзака, того як він буде упакований і відрегульований залежить те, наскільки зручно вам буде йти з ним, як ви будете втомлюватися і чи будете помічати красу навколо. Або ж будете згадувати «не злим, тихим словом» той день, коли вирішили йти в похід. Технології сучасних анатомічних рюкзаків дозволяють звикати до ваги у вас за спиною і не помічати його.

Детальніше...