Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Як вибирать, паковать і одівать рюкзак в поході

Який рюкзак вибрати? Як правильно одягнути, упакувати, відрегулювати і чистити рюкзак?

Мабуть, рюкзак найважливіша частина снаряги в поході. Адже від типу рюкзака, того як він буде упакований і відрегульований залежить те, наскільки зручно вам буде йти з ним, як ви будете втомлюватися і чи будете помічати красу навколо. Або ж будете згадувати «не злим, тихим словом» той день, коли вирішили йти в похід. Технології сучасних анатомічних рюкзаків дозволяють звикати до ваги у вас за спиною і не помічати його.

Будова рюкзака, види рюкзаків.

Є пару видів рюкзаків, такі як станковий, «колобок», анатомічний і тд ... Перші два - пережитки минулого і зараз бачачи туристів з такими рюкзаками мені стає їх щиро шкода!Будова рюкзака Розглянемо структуру рюкзака на прикладі анатомічного. Він складається з самої ємкості, системи підвісок (плечі, пояс, груди) і допоміжних клапанів. При правильно відрегульованому рюкзаку основна вага припадає на стегна і ноги, на плечі йде менше 30% навантаження. Крім того в усіх сучасних рюкзаках вбудована регульована система плечових підвісок, для забезпечення максимального підгону під фігуру людини.

Якість рюкзака прямо пропорційна його ціні. Рюкзаки з низькою вартістю зазвичай мають проблеми з анатомічною будовою або ж зроблені з менш якісних матеріалів. Вони можуть бовтатися під час переходу, не щільно сидіти, натирати ... Це не означає що всі недорогі рюкзаки погані! Для нескладних походів вам цілком вистачить рюкзака з середньої та нижньої цінової категорії. Тільки не варто їх купувати на базарах і супермаркетах! Там продаються рюкзаки фірм, що не мають відношення до туризму і від них нічого хорошого чекати не варто. Цілком можливо, що вже в перші дні походу у вас зламається блискавка або полетять пряжки, перевірено на досвіді!
Низьку цінову категорію займають фірми: "Terra Incognita", "Commandor", "Sherpa", "Capricorn".
Середньої вартості рюкзаки у "Vaude" і "Campus".
Міжнародні компанії високого цінового рівня: "Tatonka", "Salewa", "Lowe Alpine", "Jack Wolfskin", "Black diamond", "Deuter", "Marmot", "Mammut".

Укладка рюкзака: як грамотно скласти речі в рюкзак?

З досвідом у кожного туриста виробляється свій спосіб упаковки рюкзака. Але все ж основні принципи незмінні:
• Все важке пакуємо ближче до низу і до спини.
Укладка рюкзака • Каримат вкладаємо всередину рюкзак і намагаємося максимально його розправити, щоб він займав як менше місця.
• Речі пакуємо максимально щільно, запихаючи дрібні у всілякі щілини. Не варто намагатися покласти в рюкзак 5-ти кілограмовий пакет з картоплею. Краще розбийте його на пару маленьких, тоді і з укладанням проблем не буде і видавати черговим буде легше.
• Якщо у вашому рюкзаку є нижнє відділення - його треба відстібнути, таким чином, утворивши в рюкзаку єдиний простір.
• Всі речі пакуємо в окремі кульки, що б вони не намокали.
• На самий низ вкладемо парочку м'яких речей, які не знадобляться вам під час переходу. Це робиться для того, щоб при контакті дна рюкзака з твердою поверхнею консерви не пошкодили його.
• Потім вкладаємо всі важкі речі. Прагнемо їх розмістити якомога ближче до спини, уздовж хребта. Речі вкладаємо за зменшенням ваги, від важких до більш легких. Із зовнішнього боку рюкзака (віддаленого від спини), на випадок падіння, потрібно укласти щось м'яке.
• Зверніть увагу, що б у спину вам не тиснули жорсткі предмети (консерви, тощо ..) а то похід погрожує непомітно перетвориться на тортури і єдиною вашою думкою буде: «Як зробити так, що б ця окаянна консерва не тиснула мені в спину??»У цьому випадку краще зупинитися і перепакувати рюкзак.
• Те, що вам може стати в нагоді під час переходу, укладаємо на самий верх, в клапан і кишеньки. Сюди відноситься дощовик, вітровка, ліхтарик, КЛМН, туалетний папір, їжа на перекус.

Як надягати рюкзак?

Важкий рюкзак, особливо на початку походу вдягнути не так просто, як може здатися. Не варто закидати різким рухом Як провильно надіть рюкзак.його собі на спину, адже можна:
• Пошкодити спину
• Втратити рівновагу (важливо на місці зі складним рельєфом)
• Відірвати лямку, за яку ви підіймаєте рюкзак на спину
Правильно буде спочатку взяти рюкзак за лямки і підняти на опорну ногу, зігнуту трохи в коліні. Тепер, коли ви тримаєте рюкзак на коліні, продіньте зручну руку в лямку. На кінець найважче - закидаємо рюкзак на спину і одночасно продіваємо іншу руку в лямку. Запам'ятайте! Всі рухи повинні бути плавними!

Як регулювати рюкзак?

Перед регулюванням рюкзака обов'язково розслабте всі ремені і дотримуйтесь даної послідовності:

1. Насамперед застібнемо і затягуємо пояс. Це зручно зробити трохи нахилившись вперед, тоді поясні лямки будуть розвантажені і затягнути їх не складе проблем. Потім випрямляємся і відчуваємо як вага рюкзака лягає на тазові кістки. Важливо, що б на тазостегнові кістки припадала приблизно середина пояса рюкзака! Якщо цього не відбулося, потрібно зняти рюкзак і відрегулювати положення підвісної системи відповідно до вашого зросту.
2. Потім підтягуємо плечові лямки. Вони повинні всією поверхнею лягає на плечі, але не варто їх перетягувати. Так як в цьому випадку ви знімаєте вагу з пояса і переміщаєте її на плечі, тим самим збільшую навантаження на хребет. Якщо все зроблено правильно, то на плечі повинно лягає близько 30% ваги, все інше на пояс.
3. Далі рюкзак підтягуємо до спини верхніми лямками до найбільш зручного положення, по можливості максимально близько до спини.
4. Нагрудну лямку варто закривати тільки в моменти, коли потрібно забезпечити більш міцний зв'язок рюкзака з вашим тілом, що б він не бовтався на спині. Це важливо при пересуванні на лижах і при роботі з мотузками на складних ділянках. Під час ходьби по рівній місцевості лямку краще розстібати - дихати вам буде набагато простіше.
Після правильно налаштування ви повинні відчувати, що рюкзак став частиною вас. Під час різких поворотів, стрибків, присідань він не повинен бовтатися, а щільно прилягати до тіла і не доставляти сильних незручностей. Зрозуміло, що задоволення від його перенесення ви почнете одержувати не відразу, але десь на 3-4-й день походу ви звикнете і вже не будете помічати вантаж за плечима.
Якщо після всіх махінацій рюкзак доставляє вам незручності - обов'язково скажіть керівнику групи, він більш досвідчений і  зробить все можливе, щоб ви відчували себе комфортно.

Чистка рюкзака

Чистити рюкзак від бруду потрібно щіткою в сухому вигляді або з застосуванням невеликої кількості води. Ніколи не застосовуйте інтенсивні миючі засоби і не стірайте рюкзак в пральній машинці. Це призведе до порушення структури водовідштовхувальних тканин і ваш рюкзак стане промокати.