Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Як закачать карту на GPS

Як закачати карту на Garmin?

Доброго всім часу доби! У минулій статті ми розібралися як налаштувати GPS під себе. Тепер же прийшла черга почати його використовувати. У стандартній комплектації на навігаторі встановлена ​​базова карта світу, працювати з такою картою зовсім неможливо, так як деталізація нікуди не годиться. Згадуючи, скільки форумів було перечитати мною, скільки годин витрачено на те, щоб знайти карти і розібратися, як їх закачувати в GPS приходжу в тихий жах. Щоб вам не довелося проробляти теж саме, спробую в цій статті систематизувати інформацію, спираючись на особистий досвід.

Де знайти карти на GPS?

Звичайно в інтернеті! Де ж іще? Ще можна робити самому і закидати растові, але тут я сам не розбирався, цілком вистачає карт з мережі. Завантажити ми можемо три основних типи карт:

  • Карту в архіві з гармін-файлами. Таких файлів повинно бути 8 штук.
  • Exe-карту. Установка таких карт проста, тому що всі поправки до реєстру вносяться автоматично і карта з'являється в Mapsource. Далі просто експортуємо її на приймач.
  • Карти в форматі IMG. Іноді їх просто можна скопіювати, попередньо обізвавши gmapsupp1, де 1 - номер додаткової картки. У мене зараз таких карт 4. Якщо ж карта не запрацює, доведеться використовувати програми cgpsmapperFree і MapSetToolKit і перетворити IMG в гармін-формат, після чого можна залити карту за допомогою Mapsource або Sendmap.

Часто в інеті трапляються залочені карти. Це працює гарміновска система захисту карт від копіювання. Суть в тому, що карта буде працювати тільки на тому приладі, для якого буде Unlock Code. Цей код зберігається у файлі gmapsupp.unl або вшитий в gmapsupp.img. Виходить, якщо у вас навіть є карта, але нема коду для вашого приладу, то карта не працює. Щоб отримати код потрібно дізнатися ID вашого приладу, подивитися його можна в меню і відправити його продавцю карти, після чого він вишле вам код. Але із знайденими на шару в інеті картами таке не проканає, тому шукаємо генератор Unlock Code і отримуємо код за його допомогою.

Завантаження карт за допомогою Sendmap20

Для початку качаємо програму, наприклад тут www.cgpsmapper.com/download/sendmap20.zip. Програма не вимагає установки, тому відкриваємо архів і запускаємо ехе-файл. Перед завантаженням в навігатор потрібно сформувати список карт для зборки. Натискаємо кнопочку Add maps і додаємо IMG-файли з директорії на вашому ПК.

Якщо у вас карта в гармін-форматі вам потрібно додати всього два файли: основний файл карти з розширенням IMG (він самого великого розміру) і файл, що відповідає за оформлення картки з розширенням typ. Будьте уважні! Ні в якому разі не додаєте файл огляду карти, у нього теж розширення IMG, але він дуже маленького розміру. Якщо в збірку хочете вшити ще якісь карти, то додаєте їх основний файл (той, що з розширенням IMG і більшого розміру).

Як закачать карту на джпс за допомогою Сендмап

Пам'ятайте! При завантаження карт на джпс, всі встановлені на ньому зітруться. Тому перед установкою скопіюйте всі карти з приладу на ПК або переконайтеся, що всі вони у вас вже є.

Щоб завантажити карти на GPS за допомогою Sendmap виконуємо наступні кроки:

1. Складаємо список карт для завантаження, це описувалося трохи вище.

2. Включаємо прилад і підключаємо його в ПК

3. Тиснемо Connect і встановлюємо з'єднання з навігатором. Якщо все пройшло успішно, під кнопкою відобразиться модель вашого GPS.

4. Створюємо файл збірки GMAPSUPP.IMG, для цього тиснемо кнопочку Creating GMAPSUPP.IMG, після створення даного файлу його просто можна скопіювати в основну директорію Гармін, наприклад H:\Garmin\.

5. Можна 4-й крок пропустити, замість цього скориставшись кнопочкою Upload maps to GPS.

6. Після завантаження перевірте, чи все пройшло успішно. Відключіть прилад від комп'ютера і подивіться на карту.

Завантаження карт за допомогою MapSource

Як підключити карту до MapSource можна почитати тут. Далі інструментом «карти» вибираємо потрібні нам листи і тиснемо передача - відправити на пристрій.

загрузка карт за допомогою MapSource

У вікні буде назва вашого приладу і об'єкти, які хочете передати. Ставимо галочки навпроти потрібних і тиснемо відправити.
загрузка карт на джпс
Карта залита, користуємося)