Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Налаштування GPS Garmin ETREX 30

Налаштування GPS Ось уже півроку, як я став щасливим власником Garmin ETREX 30. За цей час він пройшов зі мною парочку походів по Криму, Карпатам і Кавказу і в мене з'явився певний досвід його використання. Не так давно хороший друг купив таку ж модель і попросив написати як користуватися. Якщо йому треба, значить знадобиться і ще комусь, ось я і вирішив написати парочку невеликих статей. Перша стаття буде про початкову настройку і будову приладу.

Будова навігатора

Перед налаштуванням GPS треба хоч розібратися де там що і куди жати. Це зробити не складно, адже на приладі всього 6 кнопок, вони підписані циферками на малюнку нижче.

Налаштування GPS

1, 2. Кнопки масштабування. Знаходяться у верхньому лівому кутку, служать для зміни масштабу на карті і переміщення по пунктах меню.

3. Кнопка Меню. Знаходиться на лівій стороні, трохи нижче кнопок масштабування. Подвійним натисканням повертає до головного меню, поодиноким - відкриває контекстне. При тривалому натисканні переходить у форму пошуку.

4. Джойстик. Розташований у верхньому правому кутку передньої панелі. У нього є всього чотири напрямки роботи - вгору, вниз, вліво і вправо. За допомогою джойстика можна пересуватися по карті і по пунктах меню. Використовуємо коротке натиснення для входу в меню, довге для відмітки маршрутної точки.

5. Кнопка Назад. Верхня кнопка на правій бічній панелі, переміщує на одну дію назад.

6. Кнопка підсвічування/вимикання. Розташована на правому боці, під кнопкою Назад. Коротке натиснення викликає екран із зазначенням дати, часу, індикатора батареї і якості прийому супутників. Додаткові короткі натискання дозволяють змінити рівень підсвічування. Тривале натискання вимикає прилад.

задня панель gps

На задній стороні приладу розташований виступ для різноманітних кріплень, який одночасно є кришечкою відсіку для батарейок. Гніздо під флешку MicroSD під батарейками. Контейнер для батарейок відкривається поворотом ручки на 900. У верхній частині під гумовим клапаном захований вхід для міні-USB.

Налаштування GPS

Насамперед включаємо наш прилад довгим натисканням клавіші Вкл, думаю, з цим проблем ні в кого не виникло. Етрекс 30 хороший широкими можливостями налаштування GPS під себе. Цим і займемося.

Налаштування профілю. Профілі дозволяють зберегти різні групи параметрів, прив'язавши їх до певного профілю. Можна користуватися одним профілем для риболовлі, іншим для їзди на велосипеді, третім для походів. В заводському варіанті йде п'ять профілів: автомобільний, рекреаційний, геокешинг, морський, фітнес. Перемикати профілі можна вибравши Зміна профілю в Головному меню, редагувати натиснувши джойстиком на обраний профіль. Изменение профиля > кнопка Меню > Настойка профилей > Создать профиль.">Якщо вбудованих мало, можна створити свій: Головне меню> Зміна профілю> кнопка Меню> Настоянка профілів> Створити профіль. Збережуться поточні настройки навігатора.

Пункти головного меню. Натискаємо кнопку Меню, а далі можете вибрати місце розташування пункту, а можете і відключити, налаштувавши GPS максимально зручно для себе.

Змінити мову. Настройки > Система > Язык.">ГМ (Головне меню)> Установки> Система> Мова.

Змінити одиниці вимірювання. Настройки > Единицы.">ГМ> Установки> Одиниці. Вибираємо звичні нам метричні і радіємо)

налаштування gpsполя данних

Поля даних. Изменить поля данных и выбираем наиболее нужные нам.">Змінювати поля даних можна для будь-якого екрану, для цього тиснемо Меню> Змінити поля даних і вибираємо найбільш потрібні нам. Крім цього можна міняти і кількість полів.

Панелі. Крім полів даних до екран можна прив'язувати різні панелі. Изменить пан.">Змінити їх можна так само: Меню> Змінити пан. упр. Меню > Настройка карты > Поля данных и выбираем нужное.">Буває зручно прив'язати поля даних або панелі до карти, для цього заходимо на екран карти > Меню> Налаштування карти> Поля даних та вибираємо потрібне.

Правда, на Етрексах я б не радив це робити, так як загубиться значна площа видимої карти.
Закінчивши налаштування GPS потрібно приступати до заливання карт на навігатор. Але про це в наступній статті.