Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Огляд особистого і групового спорядження в поході по Кавказу

Снаряга для КавказаОсь уже кілька днів, як я повернувся з гірської одинички по Кавказу. Коротка нитка маршруту: Архиз - галявина Таулов - долина р. Псиш - перевал Заячі вушка - долина р. Кизгич - перевал Бугой-Чат - долина р. Маруха - перевал Халег - долина р. Аксаут - перевал Алібек - Домбай. І того два перевали 1А і два некатегорійних + чотири брода. Треба сказати, що основну складність на маршруті доставляли саме броди і переправи, так як через рясні дощі рівень води в річках істотно піднявся. А дощі йшли майже постійно, тільки останні три дні порадували нас сонечком і гарною погодою. Складний маршрут з великими перепадами висот, важкими стежками (то сипучка, то мокра зеленка, то завали) став випробуванням не лише для учасників походу, але і для нашого спорядження. Тому я захотів написати невеликий обзорчик по своєму і груповому спорядженню в поході, а інші учасники поділяться особистим досвідом в коментарях. Сподіваюся, це допоможе читачам уникнути деяких помилок.

LOAP Mulm 4 - недорогий чеський намет. Вага 4,3 кг, водонепроникність тенту 3000 мм, підлоги - 5000 мм роблять її ідеальною для походів по Криму, непоганою для Карпат, але для Кавказу вона явно не дотягує. Великий розмір намету в розібраному вигляді робить її зручною і комфортною, але в той же час є одним з головних недоліків. На висотних стоянках у вітряну погоду було відчуття, ніби зараз злетимо.kavkaz_snaryaga1 Не дивлячись на те, що всі штормові розтяжки були добре натягнуті, дуги намету гнуло. Реально стрьомно спалося. Під час сильного дощу не витримав ні тент ні дно. Дощ лив годин 10-12 не перестаючи і тент на середині почав трохи пропускати, довелося поверх намети накинути терровксий тент. Це врятувало ситуацію і зверху нічого не капало, зате під наметом тік струмок. Врятували каремати і плащ, постелений на них. Ще одним мінусом є резинка, яка вискакує з дуг. Потрібно заздалегідь вузлики на кінці зробити крупніше. Кілочки легкі, але дуже просто гнуться. Правда,  і вирівняти їх руками не складає труднощів, так що це не такий вже і мінус. А ось те, що чохол рветься - це незаперечний мінус.

Таким чином, головними мінусами намету є погана вітростійкість і недостатня водонепроникність тканин, з усім іншим можна миритися. Плюси - вага, невелика ціна, наявність коридору, де зручно розмістити рюкзаки і приготувати їжу на пальнику. Особиста оцінка 6 з 10 для Кавказу, 7 з 10 Карпат, 9 для Криму.

COMPACT 1400 - терровский спальник з серії ультралегких і ультракомпактних. Заявлені температури: -15 -3 +14. Спальнику вже більше трьох років і я знаю, що заявлені температури він вже давно не тримає. Власне тому і взяв COMPACT 1400, а COMPACT 700 залишив удома. В принципі, спальник непоганий і своє вже відслужив. Начебто не мерз, особливо, коли тебе збоку гріють)) Особиста оцінка 6,5 з 10.

Denali 85 - рюкзак житомирської фірми Тревел Екстрім. Як на свою ціну, речі у них непогані, скаути живуть вже років десь 7 і ще в стерпному стані. Скаути - молодша модель тревеловских рюкзаків. Деналі ж я купив тільки в цьому році і вже сходив з ним в парочку походів у Крим і Карпати. При ходьбі іноді поскрипує, але інших нарікань не було. Ось і на Кавказ вирішив взяти його. Вагою рюкзак у мене вийшов 33 кг і «порадував» він мене вже на київському вокзалі - при підйомі не витримала пластмасова кліпса і розлетілася на частини. Але простий вузол дозволив виправити неполадку. У поході рюкзак вже нічим не здивував і відслужив вірою і правдою. Непоганий, як для бюджетних, але рейнковер обов'язковий - тканина промокає. Особиста оцінка 7.

Карімат, сидушка. Іжевські. Що тут ще додати? Хіба що сидушка уплила при переправі Кизгича ((

GPS - Garmin Etrex 30. Він купувався ще в кінці травня, спеціально, щоб було достатньо часу походити з GPS по Україні, випробувати його, освоїтися, навчитися нормально використовувати. Чим я успішно і займався. Перед походом залив карти Кавказу, купив три комплекти запасних дюрасел, проставив кілька маршрутних точок і перевалів, не позначених на карті. На цьому підготовка навігатора до походу закінчилася і я його відклав. А в поході його чекали справжні випробування - пару падінь на камені і багато, дуже багато води. Під час ходьби він лежав у мокрій кишені шортів, під час бродів був нижче рівня води, я користувався ним під проливним дощем без всяких чохлів! І весь цей час прилад ідеально працював! Хіба що пальцем стирав краплі води з екрану, щоб краще видно було. У долинах річок і ущелинах на прийомі було не менше 10-ти супутників і точність GPS не опускалася нижче 12 м. GPS + ГЛОННАС рулит)) Для економії батареї користувався в режимі мінімального підсвічування, заряду пари дюрасел вистачало на 3 ходових дня. Приладом я задоволений повністю, без нього було б складніше орієнтуватися. Особиста оцінка 9 з 10.

Пальник FireMaple. Це був перший його похід і витримав він його гідно. 450-ти грамового балона вистачало на 4 варіння. Хрупковатий з вигляду, але 8-ми літровий казан тримає нормально. У зібраному вигляді компактний і маленький, особливо, якщо порівнювати з пальником батька, купленим на базарі. Задоволений, оцінка 8 з 10.

Черевики BESTARD Breithorn PRO. Ну в них то я не сумнівався ні разу. Були вони вже і в зимових і в літніх Карпатах і в обох випадках показали себе відмінно. Ось і на Кавказі не підвели. Підошва тримає відмінно, йдучи по зеленці, чув хрускіт порваної трави, але нога стояла надійно. На каменях тримають добре, воду не пропускають. Хіба через верх. А так як бродів, дощів і високої трави було багато, то й черевики були завжди мокрі. Ох, це почуття, коли вранці потрібно натягнути спочатку мокрий носок, а потім і мокрий холодний черевик.. Але буквально через пару хвилин ходьби всередині утворювався комфортний для ноги мікроклімат і під вечір їх навіть знімати не хотілося! Треба сказати, що не дивлячись на постійно мокрі ноги і хлюпающу в черевику воду за весь похід я не отримав навіть найменшої натертості на ногах. Спасибі черевикам і термошкарпетами! Єдине, що м'який нобук трохи потерся об каміння, але і тут виручала гумова оббивка по периметру черевика. Особиста оцінка 9,5 з 10.

Льодоруб Climbing Technology. У поході він став моїм найкращим другом! Льодоруб просто незамінна річ у високих горах. Особиста оцінка 8,5 з 10.

Мабуть, найбільше виділити нічого. Фліс та термошмотки як завжди радують, гріють і швидко сохнуть. Ліхтарик Petzl відмінно працює. Порадували сандалі від Merrell, другий рік витримують всі навантаження і не рвуться. А ось кросівки можна було не брати.