Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Кращі речі-помічники в поході

Бутиль для водиДрузі, хочу поділитися з вами списком речей, без яких вже не уявляю собі похід. Всі вони не є обов'язковими, без них цілком можна обійтися, але з ними простіше, комфортніше, цікавіше. Не люблю я носити зайвого або забивати собі голову не потрібними проблемами. Думаю, ви теж, адже так? Напевно, у кожного з вас є схожі улюблені речі, які зроблять походне життя ще краще, буду вдячний, якщо поділитеся досвідом.

 

GPS. Почнемо з нього. Штука дуже корисна і я рекомендував би всім обзавестися сим девайсом. Особливо корисний, якщо йдеш за маршрутом вперше, знімає головний біль в орієнтуванні і додає впевненості. Це іноді дуже важливо! А якщо ще й трек походу є, тоді взагалі питання орієнтування відпадає. Крім того, залиті POI (цікаві об'єкти, відмічені на карті) допоможуть зробити похід максимально насиченим і цікавим. Ви вже не будете боятися пропустити якусь пам'ятку і завжди зможете подивитися, що є цікавого в окрузі. Якщо ж йде по вже добре хоженому маршруту, то GPS виконує більше розважальну роль, але може і підстрахувати. Адже в сильному тумані і знайомі стежки вже не такі знайомі.. Якщо є гроші - купуємо і не сумніваємося.

Бутель для води. Купив тільки перед останнім походом прямо в Сімферополі, хоча придивлявся до нього вже в минулому році. Цей бутель привів мене в повний захват! 10-ти літрова баклажка з краником, що складається в невеликий плоский круг - чи це не мрія? Обов'язково куплю собі ще декілька! Особливо корисні, якщо джерело з водою далеко, що в Криму не рідкість. Сходили разок, принесли води в котлах та дві баклажки і все, водне питання вирішене. А краник дуже зручний. Коштує це чудо близько 70 грн і повністю відпрацьовує свої гроші!

Ланцюгова пила. Користуюся зо два роки або більше. Сокири взагалі не беру в походи, вже вважаю її  архаїзмом. Дрова ламаємо руками або пиляємо.

Оргскло. Відмінна річ для розпалювання багаття. Потрапили під дощ і воно намокло? Не біда! Протерли від вологи, підпалили і все горить. А спробуйте так зробити з промоклим сухим спиртом. До слова, останнього теж не беру в походи вже давно.

Гачки, рогачі. Допоможуть в облаштуванні кострища і регулюванню висоти підвісу котла. Гачки гнемо з товстого дроту, можна з електродів. Кінці бажано трохи відшліфувати напилком, адже ламаний дріт занадто гострий, можна і поранитися. Рогачі робити трохи складніше, тут вже краще замовити у знайомого зварника або пошукати в продажу.

Тринога. Навіщо кожного разу шукати стійки і поперечину для багаття? Добре, якщо на стоянці облаштоване вогнище вже є, можна скористатися ним. А якщо ні, краще і простіше скористатися триногою. Важить вона не багато, близько 0,5 кг, так що не надірветеся.

Вологі серветки. Якщо немає води, допоможуть зберегти вам чистоту.

Шльопанці. Багато хто не бере їх в похід і зовсім дарма! Немає нічого краще, ніж зняти обридлі черевики/кросівки, сполоснути ніжки в джерельній воді і одягнути улюблені шльопанці.

Коротенький список вийшов, але, сподіваюся, і такий згодиться комусь. А які речі з необов'язкових вважаєте незамінними в поході ви?