Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Вибір взуття для туристичного походу

Від якості та зносостійкості взуття залежить не тільки кількість одержуваного при ходьбі задоволення, але й здоров'я його власника. Через кілька годин ходьби в незручному взутті у вас можуть утворитися мозолі, які згодом  переростають у відкритий гнійник. Зрозуміло, що турист з такою травмою не зможе зберігати темп руху групи, що може призвести до сходу останньої з маршруту. Тому пам'ятайте, від вибору взуття залежить не тільки ваше здоров'я, а й успішність проходження маршруту всією групою!

Так де ж краще купити туристичне взуття?


Зрозуміло, що взуття тим краще, чим воно якісніше. Одна справа - вийти на прогулянку з дому на півгодини в найближчий парк, і зовсім інша - цілодобово йти по гірському рельєфу. У таких умовах ваші «міські» кросівки ризикують просто не дожити до кінця подорожі.

Тому до місця покупки взуття слід підходити з розумом. Як відомо, на базарах якісне взуття побачити майже неможливо і не варто спокушатися його дешевизною. Пам'ятаєте приказку: "Скупий платить двічі» або «Я не такий багатий, щоб купувати дешеві речі»? Купуючи взуття на Шулявці або іншому базарі, ви ризикуєте вже через тиждень прийти за новою парою кросівок.

Найкраще купувати взуття для походу в спортивних магазинах (можна в стоках), а ще краще в спеціалізованих туристичних магазинах, де вся продукція вже призначена для походів.

 

Яке ж взуття краще вибрати для походу?


Внутрішня поверхня черевика повинна бути спеціальним чином оброблена, вона повинна дихати і добре абсорбувати піт. Це досягається використанням спеціальних вологопоглинаючих стельок і дихаючих внутрішніх покриттів. З натуральних матеріалів, що застосовуються для внутрішньої обробки взуття, оптимальним є льон.obuv


У нових моделях внутрішній вкладиш виконаний з синтетичного матеріалу типу GoreTexT. У такому взутті буде тепло і сухо практично за будь-яких обставин. Подібні матеріали є «дихаючими», виводять піт ззовні, тим самим перешкоджаючи спітнінню ніг і, в той же час, завдяки мембранній структурі, вони перешкоджають потраплянню всередину черевика дощової або іншої води з зовнішнього середовища.

Туристичне взуття повинно максимально відповідати розміру ноги. Справа в тому, що тісне або надмірно вільне взуття порушує нормальну роботу стопи і призводить до утворення потертостей, мозолів, попрілостей шкіряних покровів, викривлення пальців. Допустимим є придбання взуття на 1-2 розміри більше розміру ноги. Робиться це для того, щоб у разі використання додаткової стельки або декількох шкарпеток, взуття не тисло. Нові черевики потрібно міряти на ліву ногу, це обумовлено тим, що ліва ступня трохи більше, ніж права. Отже, якщо черевик буде сидіти впритул на правій нозі, то на ліву він може попросту не налізти.

Туристичні кросівки


Кросівки - легка і зручне спортивне взуття. Вони швидко висихають, мало важать, майже не відчуваються на нозі. Але чи всі кросівки підходять для туристичних походів? Очевидно, що ні!obuv3


Не варто купувати взуття «спортивного» стилю - це низькі кросівки з тонкою і гладкою підошвою, підходять хіба що для ходьби по асфальту, і то в суху походу. На пересіченій місцевості ви будете відчувати кожен камінчик, на який наступите. А таких буде чимало, і, повірте, це не принесе вам задоволення! Так само не варто брати спеціалізоване взуття для футболу, тенісу, баскетболу  і подібних видів спорту.

Для туризму найкраще підійдуть високі кросівки з товстою, ребристою підошвою, яка не раз вас врятує від падіння на схилі в дощову погоду.

 

Черевики для походу.


Кращим взуттям для походу є трекінгові черевики (англ. Tracking - пересування по пересіченій місцевості). Коштують вони не дешево, але мають помітні переваги. Черевики промокають набагато менше кросівок (деякі з них не пропускають вологу, навіть перебуваючи у воді тривалий час). Також вони міцно фіксують голіностоп, захищаючи його від вивихів, і гасять ударне навантаження за рахунок досить товстої підошви, що оберігає ваші суглоби від зайвих струсів. ботинки для похода


Завдяки використанню останніх технологій ноги в таких черевиках фактично не будуть пітніти і волога з черевиків буде виводитися назовні. А з використанням спеціальних туристичних шкарпеток натерти ноги стає практично неможливим.

 

Сандалі для туризму


Влітку, в жарку пору, по не складних стежках можна ходити і в сандалях. Знову ж таки, вони повинні бути якісні і витримувати навантаження, мати товсту і рифлену підошву, щільно сидіти на нозі і обхоплювати п'ятку ззаду. В сандалях зручно переходити річки та потічки, а також йти під дощем.obuv5


Шльопанці врятують вас хіба що в таборі, коли після важкого дня ви знімете з ноги черевики і одягнете шльопки - ви відчуєте просто райську насолоду.


Парочка порад

Не поспішайте з покупкою взуття. Поміряйте одну пару, пройдіться в ній по залу, можете навіть побігати і пострибати, візьміть іншу і виконайте те ж. Купівля якісного взуття рідко буває справою одного дня, потрібно пройтися по декількох магазинах і переміряти не одну пару кросівок або черевиків.
Запам'ятайте! В абсолютно новому взутті в походи не ходять! Воно має властивість якийсь час притиратися до ноги власника і це може призвести до утворення невеликих натертостей, що в поході неприпустимо. Купуйте взуття та походіть в ньому пару тижнів по місту, і ви будете знати, що воно не принесе вам зайвого клопоту в подорожі.

Догляд за взуттям.

Догляд за туристичним взуттям - справа особлива, тому найкраще засвоїти кілька простих правил. Їх слід дотримуватися, щоб воно прослужило вам якомога довше.

1. Чистка.

Нове високотехнологічне взуття краще мити спеціальними засобами, які ви можете купити в тому ж магазині. Продавці самі розкажуть вам, які саме миючі засоби краще підібрати для того чи іншого типу кросівок або черевик.
Якщо зайвих грошей на покупку спеціальних миючих засобів немає, то можна помити і звичайною ганчірочкою під прохолодною водою. Тільки не варто ретельно драїти взуття під шаленим натиском води, адже можна пошкодити мембранні тканини, які відповідають за вологовідвід. Само собою, що кидати в пральну машинку взуття теж не варто.

2. Сушка.

Сушити сучасне туристичне взуття варто тільки при кімнатній температурі, в крайніх випадках під променями сонця. А найкраще просто на ногах, сучасні технології роблять таку сушку і швидкою і комфортною.obuv6

Сушити на батареї, або за допомогою інших підручних засобів вкрай небажано! Пам'ятайте, що через високі температур ви ризикуєте перетворити свої нові надтехнологічні кросівки або черевики в звичайне, нічим не примітне взуття!

У поході, після дощу дуже хочеться посушити взуття біля багаття і на ранок йти вже в сухих черевиках. Але! По-перше, вогнище - це вплив високих температур, тож з технологіями можна відразу подумки прощатися. А по-друге, сушка на багатті має наступну властивість: частина взуття, звернена до вогню, поступово плавиться, у той час як протилежна частина залишається холодною. По-третє, можна просто-напросто забути про свої кросівках і вони згорять. І на ранок у вас замість такої бажаної сухої пари взуття не буде вже ніякої. Тому, якщо у вас виникнуть наміри посушити взуття на багатті, краще добре задумайтеся і відкиньте їх геть!

3. Обробка.

Ви теж мрієте про взуття, яке не промокає? Мабуть, повністю непромокаючого не існує, але час промокання ваших кросівок (черевиків) можна значно збільшити, використовуючи спеціальні засоби для абсорбції. Їх можна придбати в спортивних і туристичних магазинах. Оброблювати взуття потрібно, коли воно повністю сухе, найкраще це зробити перед походом.


Вдалого вам вибору взуття для походу, сподіваюся, поради вам допоможуть!