Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Як вибрати термобілизну

Термобілизна з кожним днем ​​набирає все більшу популярність серед туристів і любителів активного відпочинку. Але багато хто не знає, що таке термобілизна, як вибрати термобілизну, в чому її переваги і за що ми платимо такі гроші? Спробуємо розібратися в цьому.

Що таке термобілизна

Термобілизна - це функціональна нижня білизна, призначена для людей, що займаються как выбрать термобелье активними видами спорту (це аж ніяк не заважає носити її в повсякденному житті). При фізичному навантаженні ви потієте, піт вбирається в тканини звичайного одягу, що у великій мірі знижує його теплозберігаючі властивості. Тут на допомогу прийде термобілизна, основними функціями якої є відведення вологи від тіла і збереження корисного тепла. Принцип дії досить простий: створюється повітряний прошарок між тілом і білизною, саме він і виконує роль теплоізолятора. А  сучасні тканини відмінно відводять вологу на зовнішній рівень, де вона швидко випаровується. Крім цього існує так званий ефект «другої шкіри» - термобілизна настільки тонка і еластична, що при носінні абсолютно не відчувається. Можна одягни і забути про це =)

Існує багато типів термобілизни, призначених для різних умов використання. Вона може просто зберігати тепло, може тільки відводити вологу, а може відводити вологу і зберігати тепло одночасно - все залежить від матеріалів.

З чого роблять термобілизну

Щоб відповідати всім перерахованим вище властивостям, термобілизна повинна Термобелье мати спеціальну структуру плетіння і склад тканини. В основному функціональна білизна має пористу структуру, внутрішній шар покликаний відводити вологу від тіла, а зовнішній максимально розподіляти її по поверхні, що забезпечує швидке випаровування.

Термобілизна виготовляється з синтетичних або натуральних матеріалів. Синтетика забезпечує максимальне відведення вологи, більш зносостійка, не схильна до деформації. Часто використовуються спеціальні просочення для підвищення антибактеріальних властивостей синтетичних матеріалів. Найбільш відомі матеріали:

  • Поліпропілен дуже добре відводить вологу, при цьому абсолютно не намокаючи, висихає прямо на тілі в лічені хвилини. В термобілизні  з 100% поліпропілену не рекомендується спати, тому що вона сильно сушить шкіру.
  • Поліестер трохи поступається поліпропілену в здатності відводити вологу. Має схожу з бавовною структуру тканини. Добре і довго носиться, м'який і приємний на дотик.
  • Поліамід відрізняється своєю легкістю і гладкістю, майже всі безшовні моделі термобілизни робляться з нього.
  • Еластан додають для підвищення міцності і зносостійкості. Один з найбільш часто використовуваних - Lycra, чим більше% - тим краще тягнеться термобілизна.

З натуральних волокон використовують шерсть, бавовну і шовк.

  • Шерсть має хороші  зігріваючі властивості, її волоски роблять мікромасаж капілярів шкіри, що покращує кровообіг.
  • Бавовна швидко накопичує вологу і щільно її утримує. Щоб забезпечити сухість шкіри і швидке випаровування вологи використовуються комбінації бавовни і синтетики. Білизна з чистої бавовни рекомендується для статичних умов, коли немає інтенсивного виділення поту (легка прогулянка, сон).
  • Шовк використовується тільки в поєднанні з синтетичними матеріалами, надаючи їм міцність і зносостійкість. Крім цього він дуже приємний на дотик.

Як вибрати термобілизну

Вибирати термобілизну потрібно виходячи з умов її майбутнього використання. Для туристів і альпіністів оптимальною буде білизна із синтетичних тканин - тільки вона зможе забезпечити комфорт і тепло при тривалому безперервному носінню  з рваними навантаженнями. Також важливо, що синтетика не потребує сушіння, білизна висохне прямо на вас. Для сну можна взяти комплект термобілизни з натуральних тканин. У лижників і сноубордистів умови простіше - після дня катання можна покупатися, при потребі просушити термобілизну. Можна використовувати як синтетичну, так і білизну з додаванням натуральних матеріалів. Для повсякденних прогулянок підійдуть абсолютно всі типи термобілизни. Головне, підберіть по сезону - з щільним плетінням тканини для зими, більш легке для літа.

Догляд за термобілизною

Термобілизну потрібно прати у воді з температурою не вище 40 0С вручну або в машинці на дбайливому режимі. Після прання віджимати не слід, дайте воді стекти самій. Сушити краще при кімнатній температурі, без використання сушарок і обігрівальних пристроїв. Пам'ятайте, що термобілизну не можна обробляти розчинниками, піддавати хімічному очищенню, кип'ятити -  інакше вона необоротно втратить свої властивості!