Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Мембранні тканини

Мембранні тканини

Ми живемо в час стрімкого технічного і наукового прогресу. Комп'ютери стають все менші і продуктивніші, на заміну дротовим телефонами прийшли бездротові.. прикладів можна навести безліч - достатньо просто озирнутися навколо себе. Ось і в туризмі на заміну брезенту і авізенту прийшли нові високотехнологічні матеріали. Більшість сучасного туристичної одягу виготовляється на основі мембранних тканин. Але що таке мембрана і які її властивості? За що, врешті-решт, ми платимо такі гроші?

Мембрана - це дуже тонка полімерна плівка. Вона володіє просто чудовими властивостями: відводить піт у вигляді пари від тіла, при цьому не пропускаючи дощ і вітер. Не використовувати такі властивості в туризмі - було б великою помилкою. Але виробники одягу зіткнулися з проблемою - мембрана дуже вразлива і капризна. Рішення було знайдено швидко і мембрану стали захищати додатковими шарами тканини, так і з'явилася мембранна тканина - симбіоз міцності і відмінних експлуатаційних властивостей.

Конструктивні особливості мембранної тканини

Мембранна тканина - це багатошарова конструкція, що складається з мембрани і додаткових шарів. Зовнішній шар тканини повинен захистити ніжну мембрану від механічних пошкоджень, надати виробу міцності і порадувати очі володаря. Другий шар покликаний забезпечити провідність парів поту назовні, в той же час захистити від дощу і вітру, власне це і є сама мембрана. Підкладка (внутрішній шар) необхідна для захисту мембрани з внутрішньої сторони, для кращого розподілу вологи, що прискорює відвід поту.

За кількістю шарів мембранні тканини діляться на двошарові, двох-з-половиною шарові, тришарові.

Тришарові являють собою склейку зовнішнього шару, мембрани і підкладки. Мембранная ткань трехслойная У підсумку маємо легку, міцну, швидкосохнучу і максимально функціональну тканину. Мінусом такого типу є трохи знижена дихаюча здатність. Ну і, звичайно, ціна - тришарові мембрани коштують дуже не маленьких грошей.

У двох-з-половиною шарових підкладку замінили тонким захисним шаром, який наноситься з внутрішньої сторони мембрани і покликаний захистити її від засмічення та механічних пошкоджень. Вироби виходять максимально компактними і легкими.

У двошарових зовнішня тканина спеціальним чином склеєна з мембраною. Для захисту від засмічення і пошкоджень з внутрішньої сторони використовується вільно висяча підкладка. Вироби виходять значно м'якіші, краще дихають і дешевше (погодьтеся, не маловажно також).

Будова мембрани

Мембрани бувають порові, безпорові і комбіновані.

Порові мембрани робляться з матеріалів, що містять величезну кількість мікропор. Працюють вони за наступним принципом: крапля води, потрапляючи на одяг, не може пройти всередину, так як розмір пір занадто малий. У той же час молекули пара, що утворюються, коли ви потієте, вільно виводяться назовні, так як їх розмір значно менше пори. Отримуємо добре дихаючу водонепроникну тканину. Головний недолік - недовговічність мембрани. Пори швидко засмічуються і властивості тканини помітно погіршуються, а при неправильному догляді вона може почати протікати.

Безпорові мембрани являють собою тонкі плівки з поліуретану (не завжди), які не мають пор. Пари поту збираються на внутрішній поверхні плівки і швидко виштовхуються назовні через різницю тиску водяної пари. Мембрани такого типу дуже довговічні, міцні і не вимагають особливого догляду. Головні недоліки виникають через принципу дії мембрани, - вона погано працює при високій вологості і мінусових температурах.

Комбінована мембрана - це порова мембрана з додаванням дуже тонкого шару безпорової, який захищає пори від жиру, пилу та інших забруднень. По суті, маємо ідеальну мембрану, в якій всі недоліки попередніх типів максимально зменшені, а переваги помножені. Але така технологія коштує великих грошей і дуже мало фірм її використовують.

Функції мембранної тканини

Є два основних фактори, які визначають якість і корисність мембранних тканин - водостійкість і дихаючі здібності.
Як не складно здогадатися, водостійкість - це кількість води, що потрапляє ззовні на мембрану, яку витримає тканина не промокнувши. Вимірюється в мм водяного стовпа. Чим вище показник, тим краще.

Дихаюча здатність - це паропроникність тканини, тобто здатність мембрани пропускати крізь себе пар. Показує масу пари, яку здатна пропусти мембрана за 24 години з одного квадратного метра поверхні. Чим вище показник, тим швидше піт буде виводитися назовні і тим комфортніше ви себе відчуваєте.

Хорошими вважаються мембрани з водостійкістю 20 000 мм водяного стовпа і дихаючої здатністю 15 000-20 000 гр/кв.м/24 год, посередні з водостійкістю 8000 мм і паропроникністю 5000 гр/кв.м/24 год або поруч. Нижній рівень 3000 мм / 3000 гр/кв.м/24 год.
Варто розуміти, що цифри, вказані на виробі можуть не зовсім відповідати дійсності. Так як тестують шматки тканини, а не готовий виріб і тестують в ідеальних умовах.