Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Вибір GPS для походу

вибір гпс для походуGPS став майже невід'ємною частиною сучасних туристичних походів. І в цьому немає нічого дивного, адже маленький прилад, вагою до 200 грам, здатний вирішити/спростити багато завдань з орієнтування - ідеальний помічник в поході. Хоча не всі так думають. Туристи старого закалу скажуть, що найкращий навігатор - це карта, компас і голова на плечах. Раніше я теж ходив саме так, і нормально ходилось. Але час минав, парочка походів на Говерлу і по Чорногорському хребту, коли пів походу був сильний туман (видимість близько 10-20 метрів) змусила серйозно замислитись. Орієнтуватися в такому тумані, навіть у добре знайомій місцевості надзвичайно складно, а в незнайомій просто нереально. Залишається один вихід - ставати табором і чекати погоди (якщо у ваші плани не входить поблудити годинку-дві в одну сторону, а потім в іншу). І добре, коли в поході є резервний день, а якщо його немає або він використаний?

Вже тоді я зрозумів, що покупка GPS це питання часу. Остаточно мене в цьому переконав березневий похід по Криму. Довелося тропить глибокий, зовсім не хожений до нас сніг, який рівномірним килимом, глибиною по коліна і вище, вкривав землю в лісі. Снігоступів не брали, адже на таку кількість снігу не сподівалися, і тропить було дуже важко, але ще складніше було орієнтуватися в одноманітному лісі - зрозуміти де стежка, коли все навколо однакове і біле майже не реально. Доводилося просто дотримуватися напрямку. І тільки рідкісний маркер на деревах радував і говорив, що ми на вірному шляху. Після цього, я вирішив купити навігатор до травневих свят, щоб було достатньо часу випробувати його перед походом на Кавказ.

Одна справа вирішити купити, а інша справа купити. Між першим і другим у мене пройшов цілий місяць і тільки коли відтягувати з покупкою часу вже не було, я став вибирати. GPS мені потрібен був для походів і вимоги до нього були відповідні:

 1. Довгий час автономної роботи приладу. При цьому в ролі батареї повинні бути звичайні пальчикові АА батарейки. Адже навіть найсильнішої батареї не вистачить на весь похід, а парочка запасних АА батарейок (акумуляторів) не сильно обтяжать рюкзак і коштує дешево.
 2. Водонепроникний і протиударний корпус. Для мене це дуже важливо, так як минулий свій телефон я втопив у річці, не хотілося б, щоб жопс спіткала та ж доля.
 3. Хороша чутливість і точність сигналу. Дуже хочеться, щоб він ловив в тумані і в густому лісі.
 4. Не великий і компактний, щоб можна було носити в кишені.
 5. Не сенсорний. Імхо, сенсорні не підходять для туризму, дуже вони ніжні.
 6. Кольоровий екран.
 7. Імпорт/експорт треків походів на ПК.
 8. Визначення висоти, швидкості руху, тривалості пройденого шляху.
 9. Простота і гнучкість настройки.

10. Ну і ще всяких дрібних приємностей.

З урахуванням всіх перерахованих вище вимог, я почав пошук ідеального для себе GPS. Відразу обмовлюся, що для мене поняття GPS = Garmin. Ні, я чув про інші фірми, можливо,eTrex 30 їх продукція і не поступається Garmin, але їх я відкинув відразу (може це й помилка). Заходжу на сайт http://garmin.ua/ в розділ портативні, і дивлюся, що нам пропонують. У розділі є кілька основних лінійок: сенсорні - Montana, Dakota, Oregon і не сенсорні - eTrex, GPSMAP. Сенсорні я просто подивився, помилувався і відкинув. Вибираю з eTrex і GPSMAP. Тут все теж вирішилося досить швидко, останні набагато поступалися eTrex. Варто сказати, що на сайті ціни не вказані, тому можна об'єктивно вибирати кращий для себе навігатор, а потім вже жахатися від його ціни =))

Залишилося підібрати підходящий GPS для походу з серії eTrex. Я зупинив свій вибір на eTrex 20 і eTrex 30 - нові моделі, купа всіляких функцій. Між собою вони відрізнялися присутністю на 30-м вбудованого електронного 3х-осьового компаса і барометричного висотоміра. Ці примочки коштували близько 300 грн різниці в ціні, які я був готовий переплатити.

Чому я вибрав Garmin eTrex 30

Garmin eTrex 30 я вибрав тому, що він ідеально відповідав головним моїм вимогам. Деякі з його характеристик:

 • Прилад працює від двох пальчикових батарейок типу АА протягом 25-ти годин. Тобто, одного комплекту точно вистачить на три походних дня. Купуємо ще парочку запасних і не переживаємо за заряд нашого GPS.
 • Корпус протиударний і водонепроникний за стандартом IPX7, а це означає, що eTrex 30 можна втопити на метрову глибину на півгодини, після чого він не перестане працювати.
 • Вміє приймати сигнали як від американських супутників GPS, так і від російських ГЛОНАСС. Тепер у нашому розпорядженні замість 31-го супутника цілих 55, що вселяє надію на добрий прийом і дає можливість більш точно визначити місце положення в складних ділянках (яри, ущелини, гірські низини).

Крім цього, eTrex 30 має 1,7 Гб вбудованої пам'яті, слот під карту мікросд, можливість запису 200 маршрутів і 10 000 точок, астрономічну інформацію і багато інших корисних і не дуже функцій. Відразу після Великодня поїхав до Києва і купив собі.

Перші враження.

Приблизно в 16-17 годин я забрав свій eTrex, і відразу його включив (в подарунок йшли два акумулятори і зарядний пристрій до них). Дуже сподобалася ергономіка. Все продумано до дрібниць, сам прилад ідеально лежить в руці, кнопки зручно розташовані і легко натискаються однією рукою, джойстик працює добре. Правда, тримати прилад в лівій руці незручно, великий палець закриває майже весь екран, лівшам доведеться переучуватися або шукати інший. При сильному натискання корпус трохи поскрипував.

GPS я тримав в руках вперше, але за півтори години їзди в маршрутці інтуїтивнозручний навчився ним користуватись, на стільки просте і зрозуміле меню. У навігатор була вбудована карта світу і дуже швидко він визначив моє місце положення. Карту детальної не назву, але міста, села і основні дороги там є. Пропонується можливість вибору профілю, вибрав автомобільний, оскільки їхав в маршрутці. По приїзду переглянув деталі в «дорожньому комп'ютері» приладу, - дізнався висотний профіль шляху, середню швидкість, максимальну швидкість, час руху, час стоянки, кілометраж і багато інших дрібниць, що не могли не радувати.

Вже дома почав шукати треки, карти і читати форуми про GPS. Весь час приймач працював стабільно, налаштував будильник на ньому і ліг спати. До речі, якщо прилад вимкнути, то будильник його автоматично включить в заданий час. Вранці жопс спробував мене розбудити... Без сторонньої допомоги у нього це не вийшло б однозначно, сигнал дуже тихий. Ближче до вечора продовжив пошук карт і спробував першу встановити. Простим копіюванням цього зробити не вдалося, довелося гуглити і просити допомоги у знайомих. Спробував закинути все ту ж карту за допомогою SendMap, але тут eTrex запищав, сказав, що низький заряд батареї і погас. І того, при включенні батарея показувала 3 палички з 4-х, на яких прилад пропрацював більше доби! Цілком гідний результат. Поставив його на зарядку і сів за статтю))

Даний матеріал не варто вважати рекламою, це всього лиш мій маленький в видорі GPS. Після парочки походів обов'язково поділюся враженнями від використання Garmin eTrex 30 в бойових умовах.