Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Зміни у маршруті

Внизу опису кожного маршруту є рядок про те, що інструктор має право вносити зміни в маршрут походу. І тут у Вас з'являється безліч запитань: А для чого потрібні зміни? Мені і так все подобається, навіщо щось міняти? А чи побачимо ми всі цікаві місця? А чому ми йдемо не по тій стежці, що у маршруті?

Для нас пріоритетним є безпека учасників походу і максимальна повнота відчуттів від побаченого. Але іноді, в силу тих чи інших факторів, доводиться відмовитися від відвідування цікавинки заради збереження здоров'я учасників групи. Адже здоров'я - це безцінний дар і не потрібно їм розкидатися! А гори як стояли, так і будуть стояти і завжди можна буде повернутися і підкорити примхливу вершину. І так, давайте розберемося, що може привести до зміни маршруту:

Погодні умови.

Дуже багато чого в горах залежить від погоди. Саме вона визначає, чи судилося нам побачити всі красоти чи ні. Адже вистачить навіть невеликої туману, що б приховати красиві види з вершини гори. А крім туману може бути сильний дощ, вітер, сніг, які дуже ускладнюють або роблять неможливим пересування по маршруту. Ігнорувати погоду в горах не можна, тому при погіршенні погодних умов інструктор переглядає маршрут: продумує додатковими місця ночівлі, більш безпечні стежки, можливості спуску в долину і вибирає оптимальний варіант залежно від ситуації.

Стан групи.

Загальний стан групи є другим за важливістю чинником. Інструктор протягом усього походу стежить за фізичним та моральним станом туристів, аналізує і думає. Він шукає оптимальні шляхи, щоб показати учасникам походу максимальну кількість красивих місць, при цьому забезпечивши безпеку і зберігши їх сили. Все ускладнюється тим, що рівень підготовки учасників групи різний. Часто група ділиться на активних і сильних туристів, спраглих побачити все можливе і на більш пасивних, які віддають перевагу дорозі відпочинок. У цьому випадку пасивних можна залишити з наметами, а з рештою пройтися радіалками по найближчих вершинах і цікавих місцях.

Інші стежки.

Часто під час походу провідник веде групу не тими стежками, що позначені на карті маршруту. Не варто цьому дивуватися. Інструктор повинен постійно вдосконалюватися, шукати цікавіші і короткі дороги, а не водити по натоптаних, опопсілих стежках.

Пам'ятайте! Всі зміни в маршруті робляться для збереження Вашого здоров'я і щоб Ви отримали максимальну кількість позитивних (і тільки таких) емоцій!