Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Аконіт

Аконіт Аконіт - це багаторічна трав'яна рослина родини Жовтецевих. Назва походить від грецького «akoniton» - рослини, що росла навколо міста Акон і застосовувалася для отруєння вовків та інших великих хижаків. Є давній міф, в якому говориться, що аконіт виріс із каплі слини пекельного пса Цербера, якого Геракл вивів на поверхню з підземного царства. Також рослина має й інші, народні назви - борець, вовкобійнік, «цар-трава».

Зростає аконіт на лугах, у долинах гірських річок, на лісових галявинах. Рід нараховує більше 300 видів, поширених в Європі, Азії, Північній Америці. На території України поширені всього декілька видів аконіту і всі вони отруйні! Найбільш часто зустрічаються шерстистоусий, кущистий, протиотруйний види. Квітки рослини неправильної форми сині, фіолетові, рідше білі, жовті або строкаті. Квітки зібрані в гроновидні суцвіття довжиною до 50 см., цвіте аконіт з липня до кінця вересня.


Токсичність рослини викликана високим вмістом у ній алкалоїдів, особливо отруйний аконітин. Алкалоїди впливають на центральну нервову систему і викликають судоми та параліч дихального центру. Найбільша концентрація отрути в прикореневій частині рослини.

АконітАконітКвітка аконіта

Отруєння відбувається при вживанні рослини в їжу. Вже через кілька хвилин з'являється поколювання в роті,  біль в животі, блювота, пронос. Починається оніміння губ, язика і рота, потім обличчя і всього тіла. Можлива втрата орієнтації, судоми по всьому тілу, підвищення температури.

При отруєнні насамперед потрібно промити шлунок, прийняти сольове проносне, активоване вугілля. Протиотрутою аконіту є кисле молоко та цибуля. При першій можливості зверніться до лікаря.