Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Блекота чорна

Блекота чорна. Симптоми отруєння. Перша допомога при отруєнні блекотою чорною.

Блекота чорна.

Блекота чорна - дворічна трав'яниста рослина родини Пасльонових. Має товсте, гіллясте стебло висотою до одного метра. Листя рослини м'яке, зверху темно-зелене, знизу світліше, зубчастої форми. Уся рослина покрита м'якими клейкими волосками, які мають неприємний запах. Квіти у формі дзвіночка брудно-білого або жовтуватого відтінку. Плід - коробочка з дрібним, буро-сірого кольору насінням.

Трапляється рослина всюди. Росте на дорогах, смітниках, городах, рідше на полях і пасовищах. Отруйність блекоти була відома ще давнім єгиптянам і арабам, а в середньовіччі вона відігравала важливу роль в «чаклунських» ритуалах. І навіть великий Шекспір ​​використовував знання про отруту блекоти у своїй творчості - саме нею був отруєний король в «Гамлеті».

Блекота чорна - отруйна рослина, особливо насіння. Часті випадки отруєння дітей, які плутають насіння блекоти з насінням маку. Рослина викликає збудливу дію, подібну сказу. Усім відома приказка «блекоти об'ївся» - коли людина у збудженому стані робить дурні, безрозсудні вчинки.

Симптоми отруєння.

Ознаки отруєння блекотою дуже характерні. Спостерігається гостре психомоторне збудження, яке супроводжується галюцинаціями, маренням, ілюзіями, сильною руховою активністю. Шкіра обличчя і шиї потерпілого червоніє, очі блискучі, зіниці розширені і не реагують на світло. Пульс - 150-200 ударів на хвилину. Слизові оболонки пересихають, через що хворий скаржиться на ускладнення ковтання і втрату голосу. Галюцинації, порушення зору і закрепи можуть тривати протягом декількох днів, що залежить від складності отруєння.

Перша допомога при отруєнні блекотою чорною.

При отруєнні потрібно якомога швидше надати першу допомогу. Для початку потрібно промити шлунок і дати проносне з подальшим введенням через зонд 200 мл вазелінового масла або 200 мл 0,2-0,5% розчину таніну. При високій температурі хворого обгорнути вологими простирадлами і покласти холод на голову. Якнайшвидше звернутися в лікарню, оскільки домашнє лікування принесе мало користі.

Блекота чорна фото:

Блекота чорнаБлекота чорнаБлекота чорна