Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Беладона. | Красавка. | Beladona.

Беладона. Ознаки отруєння беладоною. Перша допомога при отруєнні беладоною.

Беладона. Красавка.

Беладона (беладона звичайна) - це багаторічна трав'яна рослина роду Красавка родини Пасльонових з добре розвиненою кореневою системою. Стебло гіллясте, висотою 1,3-1,8 метра. Квітки поодинокі, у вигляді дзвіночка буро-фіолетового забарвлення. Плід - фіолетово-чорна, блискуча, соковита ягода, дуже схожа на вишню і солодка на смак. Цвіте беладона з травня до вересня, потім плодоносить.

Зустрічається беладона в Криму часто. Росте на висоті 200-1700 метрів, любить букові ліси, особливо часто її можна побачити на лісових галявинах, ярах, вирубках, берегах річок. У період цвітіння використовується як декоративна рослина. Але варто пам'ятати, що 2-3-х ягід дитині достатньо для сильного отруєння!

Беладона (Beladona) - в перекладі з італійської означає «красива жінка». В давнину італійки соком беладони закапували очі, це надавало їм особливого блиску і зіниці ставали набагато ширшими! Ну а ягодами рослини натирали собі щоки, для надання природного рум'янцю. На Русі ж рослина називалася красавкою або бешеницею, оскільки вона містить речовину атропін, яка може викликати сильне збудження, іноді до сказу.

Ознаки отруєння беладоною.

Перші ознаки отруєння красавкою з'являються через 20-30 хвилин після вживання в їжу будь-якої частини рослини – ягоди, квітки, листя. Отруєння характеризується спочатку періодом збудження, потім пригнічення. Перший період схожий на сп'яніння, другий характеризується сонливістю і байдужістю до всього.

При малих дозах психічні симптоми звичайно не проявляються і першими ознаками будуть сухість і печіння в роті, ускладнення ковтання, проблеми з мовою, хрипкий голос, почервоніння шкіри обличчя. Зіниці розширені і не реагують на світло, з'являється світлобоязнь. Якщо отруєння сильне, то без лікування можлива смерть від паралічу дихального центру.

Перша допомога при отруєнні беладоною.

Перша допомога при отруєнні беладоною аналогічна допомозі при отруєнні дурманом. Насамперед потрібно промити шлунок потерпілому слабкозавареним чаєм, в якому міститься танін. Потім прийняти 10-15 таблеток активованого вугілля і серцеві краплі. При необхідності повторити процедури і викликати блювоту. Якнайшвидше звернуться до лікаря.

Фото беладони (красавки).

Кущ беладоныЯгоди беладоныКвітки та ягоди беладоны