Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Пізньоцвіт

Отруйні рослини Криму. Пізньоцвіт.

Пізньоцвіт

Пізньоцвіт зобов'язаний своєю назвою дивній особливості - цвісти пізньої осені, а плоди приносити на наступну весну. Саме тому в середньовіччя на латині називали його "Filius ante patrem", що в перекладі означає «син раніше батька».

Рід пізньоцвіту  налічує близько 70 видів поширених в Європі, Північній Америці, Азії. Ранньою весною рослина розвиває довгі листки, які до початку літа відмирають. Цвіте пізньоцвіт восени, коли інші квіти в основному вже відцвітають, тому його і називають «перелутавший час». У Криму поширений пізньоцвіт тіньовий. Він вирізняється ліловим або блідо-пурпуровом забарвленням квітки. Квітка висотою до 20 см, якщо вважати зрощену у вузьку трубочку оцвітину, частина якої знаходиться під землею.

Побачити пізньоцвіт можна на узліссях лісів, на південних схилах гір. Але краще його не чіпати! Рослина дуже отруйна, воно містить алкалоїд колхіцин. Найбільш отруйні плоди і коріння рослини, так, в 1 насінині міститься 3,5 мг колхіцину, який пошкоджує мікротрубочний апарат клітин і припиняє їх поділ. Також пошкоджує нерви і кровоносні судини.

Листя пізньоцвіту весноюПізньоцвітПізньоцвіт

Пошкоджені коренеплоди пізньоцвіту можуть викликати опіки на руках. Але страшні не тільки вони! Надземні частини рослини теж містять алкалоїди і можуть викликати сильне отруєння: через декілька годин виникає печіння в горлі, запаморочення і нудота, які можуть перейти в більш важкі форми. Оскільки всі частини рослини і навіть вода, у якій стояла квітка, отруйна - з пізньоцвітом слід бути обережним. Отруєння може викликати навіть молоко корів, які з'їли квітку.

Але все ж пізньоцвіт приносить і користь людям. Це гарна декоративна рослина і багато хто вирощує його у себе на дачі. А алкалоїди, якими так багатий пізньоцвіт, використовуються у генетиці, селекції та медицині.