Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Болиголов плямистий.

Болиголов плямистий. Перші ознаки отруєння болиголовом плямистим. Перша допомога при отруєнні болиголовом плямистим.

Болиголов плямистий

Болиголов плямистий - дворічна трав'яниста рослина з родини Селерових. Стебло гіллясте з синюватим нальотом і червоно-бурими плямами, заввишки до 2 метрів. Листки голі, триперисті, нагадують листя петрушки, з неприємним мишачим запахом, який добре відчувається при розтиранні між пальцями. Квітки дрібні, білі, зібрані в численні складні парасольки. У Криму рослина цвіте з червня по серпень.

Зустрічається плямистий болиголов на узліссях, звалищах, пустирях, при цьому утворюючи густі зарості. Вся рослина дуже отруйна, а особливо токсичне незріле насіння. Діючими речовинами є алкалоїди, найбільш отруйний з них конін, який паралізує закінчення рухових нервів. При отруєнні рослиною з'являється сильний головний біль, звідки і пішла назва «болиголов».

Найчастіше отруєння відбувається у дітей при потраплянні стебла в рот (воно порожнє і з нього роблять свистульки), поїданні насіння болиголова плямистого, схожого на кріп, та кореневища, схожого на моркву. А для головного болю досить просто перебувати тривалий час у заростях болиголова.

Перші ознаки отруєння болиголовом плямистим.

Перші ознаки з'являються через 30-60 хвилин. Для легкої форми отруєння характерне блювання, пронос, нудота. З'являється легке печіння в роті і за грудиною, запаморочення, часткове оніміння шкіри, розлад зору і слуху. Спостерігається розширення зіниць, рясна слинотеча, блідість шкіри обличчя, задишка, прискорений пульс, судоми окремих груп м'язів. При ненаданні першої допомоги наростає м'язова слабкість, яка переростає в параліч м'язів, починаючи з ніг. Особливо небезпечний параліч м'язів грудної клітки, тоді може настати смерть в результаті зупинки дихання.

Перша допомога при отруєнні болиголовом плямистим.

При отруєнні болиголовом слід промити шлунок 0,1% розчином марганцівки, а також випити водну суміш активованого вугілля. Основну увагу потрібно приділити боротьбі з порушенням дихання: вдихання кисню, прийом апалептиків у звичайних дозах. При зупинці - штучне дихання. Для прискорення виведення отрути використовують осмотичні діуретики, фурасемід.

Фото болиголова плямистого:

Болиголов плямистийБолиголов плямистийБолиголов плямистий