Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Борщовик і Неопалима купина (Ясенець) | Допомога при опіку борщовиком.

Отруйні рослини Криму. Перша допомога при опіку борщовиком  і неопалимою купиною.


Не все те сонечко, що блищить. Власне, так і з рослинами. Нас завжди приваблювали красиві гірські квіти, їх хочеться понюхати, торкнутися, а то і з'їсти. Але чи всі рослини в Криму безпечні? Звичайно, це далеко не так. Цією статтею я почну невелику серію статей про отруйні рослини Криму. Відразу скажу, що смертельно небезпечних рослин в Криму немає, але таких, що можуть зіпсувати Вам відпочинок - предостатньо. Тож прочитайте статті даної серії, запам'ятайте, як виглядають всі небезпечні рослини і обходьте їх стороною!

У цій статті я розповім про такі отруйні рослини як неопалима купина, друга назва якої «ясенець» і про борщовик. А також про те, як надати першу допомогу при опіку борщовиком і ясенцем.

Борщовик.

Отруйні рослини Криму - Борщовик.Борщовик зустрічається в Криму часто. Вперше я його побачив на Демерджі-яйлі, може тому, що найчастіше ходжу там. Борщовик дуже помітна рослина, має велике листя і величезні парасольки насіння. Він дуже схожий на гігантський кріп. Пам'ятаю, колись думав, що це і є дикий кріп, але спробувати його так і не ризикнув =) І ви ніколи не чіпайте рослин, яких не знаєте!

Найчастіше борщовик можна зустріти на трав'янистих схилах. Сам борщовик опіку не викликає, але його листя, коріння і плоди багаті ефірними маслами, які сильно послаблюють стійкість шкіри до сонячного випромінювання. Після контакту з рослиною, особливо в сонячні дні, на шкірі можуть з'явитися опіки 1-3 ступеня. Особлива небезпека полягає в тому, що дотик до рослини не викликає ніяких неприємних відчуттів, і ви можете просто не звернути на це уваги.

Перша допомога при опіку борщовиком:

• Потрібно захистити ділянки дотику шкіри з рослиною від сонячних променів мінімум на дві доби;
• Промити уражені місця великою кількістю води з густою мильною піною;
• Обробити спиртом або слабким розчином марганцівки (знежирює шкіру, чим послаблює ураження);
• Обробити шкіру пантенолом або іншим засобом від опіків;
• Невеликі пухирі краще не чіпати. Якщо вони продовжать зростати - потрібно сходити до лікаря, щоб він розітнув їх у стерильних умовах.

Реакція на борщовик у всіх індивідуальна. Наприклад, підвищену чутливість до нього мають блондини зі світлою шкірою. Якщо опік торкнувся слизових оболонок (рот, ніс, очі) слід якнайшвидше звернутися до лікаря. Після лікування опіків на тілі часто залишаються шрами, так що краще обходьте цю рослину і не торкайтеся до неї.

Фото борщовика та фото опіків від борщовика:

Отруйні рослини Криму - Борщовик.Отруйні рослини Криму - Борщовик.Опіки від борщевика.

Неопалима купина (ясенець).

Неопалима купина ясенецьЦя рослина родини Рутових зустрічається всюди в Криму. Частіше за все зростає на яйлах, узліссях, уздовж відкритих струмків та річок. Його листя нагадує листя ясена, від чого і одна з назв - ясенець. Рослина надзвичайно багата ефірними маслами, які можна підпалити в безвітряні дні. Масла згоряють майже миттєво, а сам ясенець залишається неушкодженим, звідси й друга назва - неопалима купина (неспалимий кущ).

Стебло рослини 40-80 см заввишки. Квітки блідо-рожево-бузкові з п'ятьма неоднаковими пелюстками. Пелюстки мають пурпурово-бузкові прожилки і зібрані в дуже ароматне суцвіття, що нагадує запах апельсинової кірки. Але нюхати його не варто ні в якому разі! Від запаху виникає головний біль, який сам проходить через пару годин.

Особливо небезпечні квіти і коробочки з насінням. Основна біда в тому, що відразу після дотику людина нічого не відчуває, але годин через 12 шкіра в місці контакту починає червоніти і покривається пухирями, утворюючи хімічний опік другого ступеня. Через деякий час бульбашки лопаються, відкриваючи голе м'ясо. Ефірні масла ясенця - це речовини наривної дії і через деякий час пухирі перетворюються у виразки. Також може підвищитися температура, що супроводжується сильною слабкістю. Опіки з часом загоюються, але на шкірі залишаються малоприємні шрами, рубці, почорніння, які протримаються близько року.

Перша допомога при опіку ясенцем (купиною неопалимої).

В принципі, вона мало чим відрізняється від допомоги при опіках борщовиком:

• Промийте місце контакту великою кількістю мильної води.
• Якщо дотик не помітили, а вранці виявили пухирі - обробіть їх пентанолом і максимально довго не розривайте. Якщо міхур лопне, його потрібно щодня промивати розчином перекису водню і накладати захисну пов'язку.
• Головне - це тримати рану в чистоті, щоб не було зараження.

Фото купини неопалимої (ясенця):

Квітка неопалима купина.Неопалима купина ясенецьНеопалима купина ясенець

Запам'ятайте і уникайте цих рослин. Взагалі краще не чіпати нічого незнайомого в горах, кому відомо, що там росте!