Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Дурман звичайний

Дурман звичайний. Отруєння дурманом звичайним. Перша допомога при отруєнні дурманом звичайним.

Дурман звичайний.

Дурман звичайний - назву рослина отримала через свої галюциногенні властивості. У народі його ще називають шалена трава, дурнопьян, трава чаклунів. Рослина має неприємний, одурманюючий запах, особливо, якщо його чіпати. А прикладання  до скронь масла з насіння викликає галюцинації.

Зустріти дурман звичайний в Криму можна повсюди. На городах, пустирях, звалках і смітниках. Багато хто використовує його як декоративну рослину, але це небезпечно - дурман дуже отруйний!

Дурман звичайний - це висока (до 1м) трав'яниста рослина роду пасльонових. Він досить кущистий з прямостоячим, товстим стеблом. Квітки одиночні, великі, білі, пахучі. Цвіте рослина в червні-серпні. Плід - велика яйцеподібна коробочка, вкрита шипами. При дозріванні відкривається на чотири стулки.
Отруйна повністю вся рослина, але найбільше отруйні плоди, до складу яких входять алкалоїди - речовини з спазмолітичними властивостями.

Ознаки отруєння дурманом звичайним.

Найчастіше отруєння настає при споживанні рослини в їжу, особливо небезпечне насіння - там концентрація отрути максимальна. Умовно отруєння можна поділити на нескладне і важке. При нескладному спостерігається сухість у роті, розлад мови і ковтання, розширення зіниць, порушення ближнього зору, боязнь світла, марення, галюцинації і збудження. При важкому отруєнні можлива втрата орієнтації, різке рухове і психічне збудження, судоми. Іноді можлива втрата свідомості і розвиток коматозного стану.

Перша допомога при отруєнні дурманом звичайним.

Для надання першої допомоги при отруєнні дурманом потрібно промити шлунок (краще слабозавареним чаєм з високим вмістом таніну). Дати 10-15 таблеток активованого вугілля (з розрахунку дві таблетки на 1 кг ваги) і серцевих капель. При необхідності викликати блювоту, повторно промити шлунок і дати ліки. Якщо поліпшення не настає потрібно якнайшвидше доставити потерпілого до лікарні.

Фото дурману звичайного:

Кущ дурмана звичайного.Плід дурмана звичайного. Квітка дурмана звичайного.