Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Рицина звичайна. | Отруєння рициною звичайною.

Рицина звичайна. Ознаки отруєння. Перша допомога при отруєнні рициною.

Рицина звичайна

Рицина звичайна - багаторічна трав'яниста рослина з сімейства молочайних. Кущі широкі, розлогі, до 2 метрів заввишки. Стебло порожнисте, гіллясте, забарвлене у зелений, червоний, коричневий кольори з блакитним нальотом. Листи розташовані на порожнистих черешках, великі, пальчасто-роздільні з 5-10 лопотами. Забарвлення листя варіюється від темно-зеленого і до пурпурового або фіолетового. Квітки непомітні, зібрані в густі гроно видні суцвіття. Плід - овальна коробочка покрита шипами. Назва рослини походить від латинського слова «ricinus» - кліщ. Адже насіння рослини своєю формою схожі на східного кліща.

У Криму зустрічається повсюдно, часто використовується як декоративна рослина. Особливо любить сонячні місця. Рицину використовують для видобутку касторової олії. Але крім неї, в плодах рицини звичайної міститься речовина рицин. Це білковий токсин рослинного походження, здатний викликати у людини сильне отруєння. Яд рослини, проникаючи в кров, викликає руйнування еритроцитів - червоних кров'яних тілець. Незвичайної форми плоди привертають увагу дітей, саме вони перебувають у групі ризику. Так що стежте уважно за своїми малюками!

Перші ознаки отруєння рицини звичайної.

Перші ознаки отруєння рицини з'являються приблизно через годину, після вживання насіння. Жовтіє шкіра, з'являється біль і печіння в животі, блювота, сильний головний біль, загальна слабкість, неправильний пульс, можлива втрата свідомості і зупинка дихання. Також рицина може спровокувати передчасні пологи у вагітних.

Перша допомога при отруєнні рицини звичайної.

Для початку потрібно промити шлунок розчином активованого вугілля або марганцівки, можна викликати блювоту. При необхідності повторити процедуру. Дати потерпілому випити слизовий відвар або молочні напої. Покласти теплу грілку на живіт. При сильному отруєнні викликати лікаря.

Фото рицини звичайної:

Рицина звичайнаРицина звичайнаРицина звичайна