Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Ломонос виноградолистий

Ломонос виноградолистий. Ознаки отруєння ломоносом виноградолистим. Перша допомога.

Ломонос виноградолистий

Ломонос виноградолистий - багаторічна рослина з сімейства лютикових. Являє собою ліаноподібний  чагарник довжиною до 10 метрів з сильно ребристою, покритою безліччю тріщин, корою. За опору чіпляється за допомогою довгих закінчень листя що завиваються. Листя супротивні, складні, непарноперисті складаються з 5-ти цілих або трилопатевих листочків. Листочки яйцеподібні 3-10 см завдовжки. Квітки ломоноса виноградолистного білі, пахучі, зібрані в суцвіття. Цвіте з червня по серпень. Плоди - сім'янки, що складаються з сплюснених горішків, з коротким, опущеним носиком.

Ломонос поширений в Криму у вигляді чагарників, що обплітають кущі, дерева, огорожі. Найчастіше зустрічається в листяних лісах, заростях чагарників, долинах річок, кам'янистих схилах. Росте на висоті до 1200 метрів. Іноді використовується в декоративних цілях.

До складу листя і квіток рослини входять анемонол і клематітол, що викликають роздратування і почервоніння шкіри. Так само в складі ломоноса присутні отруйні речовини клематісовой камфори, які можуть викликати отруєння різної складності при попаданні всередину. Найбільша концентрація отруйних речовин спостерігається в період цвітіння і плодоношення рослини.

Ознаки отруєння і перша допомога.

При споживанні рослини можливе отруєння, що проявляється загальною слабкістю, блювотою і проносом. Перша допомога стандартна - промити шлунок і дати пару таблеток активованого вугілля.

При тривалому контакті з рослиною можливо запалення шкірних покривів. Воно примітно почервонінням і свербінням. Просто промийте місце контакту великою кількістю мильної води.

Фото ломоноса виноградолистого:

Кущ ломоноса виноградолистногоКвітки ломоноса виноградолистногоЛомонос виноградолистний