Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Тис ягідний

Тис ягідний. Ознаки отруєння тисом ягідним. Перша допомога при отруєнні тисом ягідним.

Тис ягідний

Тис ягідний - це красиве, тіньовитривале дерево висотою 12-25 метрів. Вік дерева іноді сягає до 4000 років, росте дуже повільно. Через цю особливість його часто використовують в декоративних цілях. Саме з тиса посаджений знаменитий британський лабіринт Хемптон-корт і вистрижені фігурки у висячих садах Семіраміди! Тис - одна із самих тіньовитривалих рослин. Розмножується насінням, яке проростає на другий рік, або живцюванням. Насіння червоні, дуже схожі на ягоди, звідки і пішла назва - тис ягідний.

У Криму рослину можна зустріти в передгірних районах, на плато Чатир-Дага і на Південному березі Криму. На ЮБК часто використовується як декоративна. Рослина дуже отруйна! Алкалоїди містяться у всіх частинах, за винятком червоної м'якоті плода. Люди, що знаходяться біля тиса ягідного або доглядають за ним, часто скаржаться на головний біль, який виникає через вдихання летючих речовин, які виділяються з пошкодженої хвої. Отруйність тиса відома дуже давно. Ще в стародавній Русі, щоб отруїти людину, просто наливали напій у посудину виготовлену з тисового дерева.

Перші ознаки отруєння тисом ягідним.

Головний біль характерний для неважкого отруєння, наприклад, від вдихання парів тиса ягідного. При споживанні рослини в їжу виникає задуха, судоми, нудота. Через 1-2 години можлива зупинка дихання і серця. Так що не варто в жодному випадку ставити табір біля тиса і вживати красиві насіння в їжу!

Перша допомога при отруєнні тисом ягідним.

Насамперед потерпілому ненажері потрібно промити шлунок розчином марганцівки і розкришених таблеток активованого вугілля. При необхідності робити штучне дихання і звернутись до лікаря.

Фото тиса ягідного:

Дерево тиса ягідногоПЯгоди тиса ягідногоЯгоди тиса ягідного