Поделись:
Подпишись:

Подпишись и будь в курсе всех походоновостей!

Ваша Е-почта:

*Обещаем никому не предоставлять адрес вашей почты и не спамить
**Вы сможете отписаться в любой момент

Вороняче око. | Властивості рослини вороняче око.

Вороняче око. Ознаки отруєння воронячим оком. Перша допомога при отруєнні воронячим оком.

Вороняче око.

Вороняче око - багаторічна трав'яниста рослина з невисоким прямостійним стеблом. Чотири листка рослини розташовані хрест-навхрест, а в центрі єдина сизувато-синя ягода, що чорніє  до пізньої осені. Через характерне розташування листя рослина отримала  другу назву – хрест-трава. Цвіте з травня по червень, плоди дозрівають в липні.

У Криму вороняче око зустрічається в лісах на вологому грунті (схили ярів, береги річок, низовини), зростає поодиноко. Лише іноді, йдучи по схилу яру, можна зустріти десяток-півтора рослин хрест-трави, що ростуть поряд.

Вся рослина дуже отруйна, особливо небезпечні плоди рослини, 7-10 ягід воронячого ока можуть викликати важке отруєння, а в особливо тяжких випадках смерть. А плоди рослини так схожі на ягоди чорниці! Тому, гуляючи лісом з дітьми, стежте, щоб вони випадково не наїлися отруйних ягід, та й самі не куштуйте їх.

Ознаки отруєння воронячим оком.

При вживанні рослини в їжу з'являється нудота, печіння у роті, в горлі, в шлунку, блювота, пронос. Спостерігається порушення серцевої діяльності. Можлива зупинка дихання і параліч. Складність отруєння залежить від кількості з'їденої рослини.

Перша допомога при отруєнні воронячим оком.

Насамперед, потрібно прийняти активоване вугілля та промити шлунок. Прийом проносних протипоказаний. Далі слід вжити заходів, що спрямовані на ліквідацію подразнення слизових оболонок травного тракту - ковтати шматочки льоду, змащувати слизові оболонки дикаїтом, приймати анастезін всередину. При сильному отруєнні якнайшвидше звернутися до лікаря.

Фото рослини вороняче око:

Рослина вороняче окоРослина вороняче окоРослина вороняче око